Voňavky jsou součástí našich příběhů

Voňavky a jejich rozmanité vůně jsou součástí našich nejen svátečních dní. Používáme je při různých příležitostech, v různé intenzitě a v různé kombinaci vůní. Nevybíráme si je zcela náhodně. Skutečnost, pro jaký typ voňavky se často v podvědomí rozhodneme, je i projevem naší osobnosti. Naší povahy, naší představy o sobě či stylu oblékání a používání módních doplňků. Charakteristická vůně, kterou mi sami smyslově cítíme, a která se kolem nás rozptyluje v blízkosti našeho těla, vypráví příběh. Vypráví ho vůně, pro kterou jste se právě rozhodli. Vyvolává v nás emoce, vzpomínky, vzrušení. Vůně je neviditelným komunikátorem toho, kdo jste. Voňavka je jako konečný doplněk, který dotváří váš outfit nebo náladu. Podle toho si vybíráte svou vůni nebo voňavku na den nebo večer, do práce nebo do divadla. 

voňavky
Arabské voňavky jsou velmi oblíbené

Voňavky jsou plné srdečních vůní 

Každá kvalitní voňavka má mít několik součástí. Každá z nich obsahuje několik vonných složek a esencí, které jsou zastoupeny v rozdílné intenzitě a koncentraci. Postupně se neviditelně uvolňují a vyprchávají. I proto se voňavka časem po použití mění. Vypařuje se. Všechny tři základní části se musí harmonicky doplňovat a společně ladit. Hlava, srdce a základ. Srdce udává charakter vůně. Rozvoní se již za pár minut po aplikaci. Podle intenzity vydrží vonět jen několik hodin. Je celá řada důvodů, proč se rozhodneme právě pro určitou značku voňavky. Vědomé i nevědomé. Pro někoho je rozhodující vůně. Může to být spojení s nějakou osobou, zážitkem nebo určitým životním obdobím. Nebo za to může krása a jedinečný design flakonu. 

voňavky
Arabské voňavky jsou také originální

Vůně vyvolávají emoce 

Okamžitý účinek vůní může být neuvěřitelně silný. V pozitivním i negativním smyslu slova. Vůně, emoce a paměť jsou vnitřně propojeny. Když něco ucítíte, váš mozek zaznamená, jak se cítíte. Vyvolá to nějakou paměťovou stopu. Takže když tu vůni znovu zažijete, přenesete se zpátky do momentu, kdy jste se s touto vůní setkali poprvé. Náš čich je nejsilnější smysl s přímým spojením s mozkem, který vás dokáže přenést zpět v čase. I to možná potvrzuje úvahu, že naše voňavka je součástí našeho životního příběhu. 

Napsat komentář