Co třeba k tomu, abyste mohli podnikat jako svatební agentura? (1. část)

svatební agentura

Svatební agentura – byznys nebo hobby?

Už jste někdy uvažovali nad tím, že byste plánovali svatbu pro někoho jiného? Líbí se vám myšlenka organizování velkých společenských událostí? Přesně pro takové účely existuje svatební agentura, ale pokud se na to cítíte a pokud vám vaši potenciální klienti událost svěří, můžete se plánování ujmout sami.

Sestavte si vlastní malý byznys

Je mnoho způsobů, jak tento způsob „podnikání“ můžete pojmout. Můžete plánovat buď sami, nebo se skupinou přátel. Můžete se rozhodnout, zda tomuto druhu „podnikání“ budete věnovat všechen čas a budete si tím živit nebo zda se bude jednat pouze o váš koníček a vedlejší zdroj příjmů.

Věci, které nekoupíte

Jako začínající svatební agentura budete potřebovat odvahu, kuráž, průbojnost, cítění, empatii, komunikativnost, přátelské a profesionální vystupování a vizi s důrazem na detaily. Další vaší schopností, kterou se budete muset naučit, pokud už ji neumíte ovládat, je reagování pod nátlakem a ve stresových situacích. Budete muset reagovat pokojně a klidně a vaším úkolem bude i tu a tam upokojení nevěsty, ženicha nebo hostí.

Průzkum trhu

K počátečnímu úspěchu je pro vás nejdůležitější průzkum trhu. Jedná se hlavně o průzkum dodavatelů, květinářů, restaurací, materiálů a jiných svatebních agentur. To vám dá lepší schopnosti reakce v krizových situacích a navíc můžete oproti konkurenci nabízet lepší služby tak, abyste si získali co nejvíce zákazníků a aby s vámi ti současní byli co nejvíce spokojeni. Hlavně ze začátku je pro vás důležité udělat si dobré jméno a získat si kladné reference.

svatební agentura

Základem úspěchu je průzkum trhu a dobrá komunikativnost.

Komunikativnost

Další důležitou vlastností, kterou jako svatební agentura musíte ovládat, je komunikativnost. Je totiž důležité, abyste dokázali vyjednávat s dodavateli. Vyjednávání se většinou budou týkat ceny, protože potřebujete cenu dostat, co nejníže to půjde, kvůli novomanželům. V praxi to funguje tak, že která svatební agentura přijde s nejnižší cenovou nabídkou, ta dostane zakázku. Vyjednávání si často vyžaduje „tvrdý nos“ a ochotu posouvat hranice, i když vám to není úplně příjemné. Můžete si však být jistí tím, že výsledek bude stát za to.

Pokračování článku si můžete přečíst zde.

Jeden komentář k „Co třeba k tomu, abyste mohli podnikat jako svatební agentura? (1. část)“

Napsat komentář