Bílé svatební boty nejsou podmínkou, ale… (1. část)

svatební boty

Růžové svatební boty

Ke svatebním přípravám, na které se budoucí nevěsta těší a soustředí nejvíce, jednoznačně patří výběr svatebních šatů a doplňků k nim. A který doplněk je pro nevěstu tím asi nejdůležitějším? Samozřejmě jsou to svatební boty. Nezáleží na stylu svatebních šatů, ať jsou krátké nebo ať sahají až na zem, boty musí vždycky ladit. Avšak oproti minulosti se změnil názor na barvu svatebních bot. Zatímco v minulosti bylo téměř podmínkou, aby boty byly bílé, dnes už takový trend neplatí. Jak si tedy vybrat dokonalé svatební boty, se dozvíte v následujícím článku.

Svatební boty buď a nebo…

Pokud si vybíráte boty na svatbu, máte v podstatě pouze dvě možnosti. První možností je, že své svatební boty sladíte se svatebními šaty do posledního „puntíku“. Druhou možností je, že boty a šaty nebudou ladit vůbec, ale právě naopak spolu budou kontrastovat. Avšak je na vás, abyste vymyslela vhodný způsob, aby již na první pohled bylo jasné, že nejde o omyl, ale že takto „sladěné“ boty a šaty jsou cíleným výsledkem. Jak však docílit tu pravou stoprocentní souhru a harmonii nebo naopak vytvořit kontrast, který všem vyrazí dech?

Nejsou bílé boty jako bílé boty

svatební boty

Bílé svatební boty musí s šaty ladit úplně

Pokud jste si vybrali první možnost, mějte na paměti, že svatební boty a šaty spolu musí ÚPLNĚ ladit. Pokud se vám tento krok nepovede a boty budou ladit pouze částečně nebo nedej bože vůbec, nastává veliký problém. Hodně lidí si může říct „vždyť pod dlouhými šaty stejně boty nikdo neuvidí“, ale toto je mylná domněnka. Během vašeho svatebního dne se totiž naskytne mnoho příležitostí (svatební focení, obyčejná chůze, pokleknutí v kostele, večerní tancování,…), kdy vaše svatební boty chtě nebo nechtě ukážete a ostatní je budou moci obdivovat nebo zkritizovat. Ale ani tak nezapomínejte, že nejsou bílé boty jako bílé boty.

Pokud máte sněhobílé šaty a zvolíte si k nim lodičky s jemným odstínem krémové barvy, nebude se to zřejmě dát nazvat jinak než faux pas. To samé platí i pro materiály – k tylovým šatům jednoduše saténové lodičky nejdou a nikdy ani nepůjdou. Proto platí pravidlo, že si svatební šaty i boty vybírejte ve stejném barevném provedení a ze stejného materiálu. Je velice pravděpodobné, že už ve svatebním salonu vám nabídnou takové šaty a boty, které spolu budou ladit nebo si je případně můžete nechat vyrobit na objednávku. Pokud se vám nezamlouvá ani jedna z předchozích možností, můžete jednoduše zkusit štěstí v klasickém obchodě a určitě se na vás štěstí usměje a na vhodné boty narazíte.

 Pokračování článku naleznete ZDE.

Jeden komentář k „Bílé svatební boty nejsou podmínkou, ale… (1. část)“

Napsat komentář