Víte na co všechno je třeba myslet při výběru lednice?

lednice

Luxusní lednice pro moderní kuchyň

Jestli už si vybíráte ledničku kvůli tomu, že zařizujete kuchyň nebo jen proto, že potřebujete vyměnit starou za novou, měli byste při jejím výběru zohledňovat několik důležitých věcí. Jelikož se lednice nekupují každý den, mnozí možná úplně nevědí, co mají hledat. Pojďme si tedy říct, jak vybrat tu správnou pro vás.

Energetická třída

Když si vybíráte lednici, nesledujte jenom cenu ale i spotřebu, objem, kvalitu, hlučnost, vybavení vnitřního prostoru a rozměry. Lednice bývají zapnuté po celou dobu, a proto by vás určitě měla zajímat jejich spotřeba. Nejúspornější lednice mají označení A+++ a ročně vám ušetří desítky eur. Trochu méně úsporné jsou lednice energetické třídy A++ a A+. Tyto tvoří nejširší nabídku na trhu.

Objem

lednice

Vestavná lednice s mrazákem

Další věcí, která stojí za zvážení je velikost. V tomto případě berte do úvahy prostor, který můžete lednici vyhradit, počet osob v domácnosti a rovněž potřeby domácnosti. Pro jednu osobu počítejte zhruba s objemem 60-70 litrů. Jestliže je totiž lednička příliš malá, budete muset častěji nakupovat. Vyhněte se však i příliš velkým lednicím. Zde hrozí riziko, že jejich prostor ani pořádně nevyužijete. Zbytečně tak akorát zvýšíte spotřebu energií.

Hlučnost

Když si kupujete novou lednici, určitě nechcete, aby byla hlučná. Hluk vám nemusí vadit v případě, když ji máte za dveřmi ve špajzu. Jestliže ale bydlíte v byte, kde kuchyně a obývací pokoj tvoří jednu místnost, hluk budete registrovat a pravděpodobně vám bude lézt na nervy.

Technologie LowFrost a NoFrost

Zajímavým a praktickým vylepšením dnešních lednic je technologie LowFrost, která omezuje námrazu, případně NoFrost, díky které k namrzání nedochází vůbec. S takovou lednicí vám odpadne, u všech asi ne příliš oblíbené, odmrazování.

lednice

Důležité je i vnitřní vybavení

Vnější a vnitřní řešení lednice

Trh nabízí různě řešené lednice. Můžete si vybrat samostatnou lednici nebo lednici v kombinaci s mrazákem umístěným nahoře nebo dole, lednici volně stojící, vestavěnou, jednodveřovou nebo tzv. americkou – se dvěma dvířky. Určitě by vám mělo vyhovovat i vnitřní vybavení prostoru, tedy dostatek poliček, přihrádek atd.

Napsat komentář