Tipy pro dokonalé svatební fotky

svatební fotky

Svatební fotky jsou možností, jak zachytit dokonalé momenty vašeho svatebního dne

Většina věcí, které budou tvořit váš velký svatební den, bude pominutelná – dortem počínaje a kyticí, hudbou a zábavou konče. Něco, vám však jako vzpomínka zůstane natrvalo, jsou svatební fotky. Právě proto si myslím, že jsou tím aspektem svatby, kterému byste měli věnovat značnou míru své pozornosti. Od výběru kvalitního fotografa, přes naplánování předsvatebního focení až po organizaci focení během samotného dne D – nic z toho byste určitě neměli zanedbat. No a právě proto jsem se rozhodl nabídnout vám pár základních tipů, co udělat pro to, abyste dosáhli doopravdy dokonalé svatební fotky.

Rešerše fotografů a foto studií je základem

Jestliže chcete mít svatební fotky přesně podle svých představ, zřejmě nejdůležitější je počáteční Rešerše. Tu vám doporučujeme uskutečnit hned, jakmile začnete plánovat svou svatbu, tedy tak rok dopředu. Rešerše zahrnuje vyselektování fotografů a studí, které se nacházejí ve vašem okolí. Následně je můžete protřídit buď na základě vašich finančních možností, nebo na základě toho, že si prohlédnete jejich portfolio fotografií a vyberete si ty, jejichž práce se vám nejvíce líbí.

Nechte si poradit a dohodněte si osobní setkání!

Když se váš výběr značně zúží, zkuste si na internetu najít recenze na svatební fotky od daného fotografa nebo studia. Jestli se vám to nedaří, pokojně můžete založit i vlastní fórum/diskusi na svatebním portálu, jakým je například www.Beremese.cz Tímto způsobem se váš výběr může ještě více zúžit. S „finalisty“ vám potom doporučuji dohodnout osobní setkání – to, jak se v jejich přítomnosti budete cítit a jak na vás budou působit naživo, je totiž při focení svatebních fotek velice důležité.

svatební fotky

Přesně takto by měly vypadat dokonalé svatební fotky

I předsvatební fotky jsou důležité

Pro kvalitní svatební fotky je důležité i předsvatební focení. To má většinou za úkol zvěčnit vaše „rande“. U takového předsvatebního focení si můžete velmi dobře vyzkoušet, jak se bude s vaším fotografem spolupracovat během vašeho velkého dne a rovněž mu můžete ještě v praxi ukázat, co se vám na hotových fotkách (ne)líbí.

Focení během svatby

Posledním bodem, který můžete udělat pro to, aby byly vaše svatební fotky dokonalé, je to, že si naplánujete focení během svatebního dne. Časový harmonogram je totiž v tomto případě velmi důležitý, abyste zbytečně nemuseli „stresovat“ :-).

Napsat komentář