Ukliďte si v předsíni – vyberte si praktický botník na boty!

Boty a zase jen boty … Jsou všude – lodičky, polobotky, baleríny, podzimní kotníkové kozačky, tenisky či holínky a pokud to vše ještě vynásobíme počtem rodinných členů v běžné domácnosti, tak nám z toho vychází docela zajímavé číslo. Takový počet párů bot vyžaduje opravdu pořádně prostornou předsíň nebo spíše prostorný a praktický botník na boty, který by neměl chybět v žádné domácnosti, pokud chcete mít v předsíni i ve své obuvi pořádek. Jak a podle čeho si tedy vybrat správnou skříňku na boty?

botník

Praktický, jednoduchý botník a nezabírá mnoho místa

Botník na boty jako praktický a stylový doplněk

Botník na boty, tak jak si ho pamatujeme z dětství, je už, naštěstí, minulostí a své uplatnění už najde převážně jen na chatách a chalupách. Takové kovové otevřené botníky, které měly místo dvířek jen jakýsi látkový závěs, dnes nahradily velmi moderní a stylové kousky, které vaši předsíň pěkně dotvoří. K nejrozšířenějším patří skříňky nebo botníky s výklopnými dvířky v několika řadách nad sebou, které jsou zároveň uzpůsobeny jako přihrádka na boty. Botník na boty může být také zabudován jako součást předsíňové sestavy, kde působí dojmem klasické skříňky s dvířky. Takové skříňky či botníky na boty jsou dostupné v různých rozměrech, dřevodekorech, ale i v zrcadlovém provedení předních dvířek.

botník

I pánové by si měli dát záležet na správném skladování svých bot

Botník na boty a kritéria pro jeho výběr

Nejdůležitějším kritériem při výběru botníku či předsíňové sestavy se zabudovaným botníkem je rozměr prostoru, který máme k dispozici a také počet členů domácnosti, kterým bude botník na odkládání obuvi sloužit. Je třeba přihlížet i na velikost jednotlivých přihrádek, která musí botám poskytovat dostatek samostatného prostoru, aby se obuv nedostatkem místa nedeformovala. Výhodou jsou botníky na boty, jejichž součástí je i zásuvka, kde můžete uložit čistící potřeby na obuv a zouvák. Výběr ideálního botníku záleží i na vašem vkusu, velmi praktický je např. botník na boty, který zároveň slouží i jako pohodlné sezení při obouvání. Botníky nakupujte např. ZDE.

Napsat komentář