Pánské košile … záležitost každodenní?

pánské košile

Nevytahujte košile ze šatníku jen při výjimečných událostech

Pánské košile patří k velmi důležité a osvědčené výbavě šatníku každého muže, pro někoho jsou záležitostí spíše výjimečnou a oblečení jako jsou košile využívají jen sporadicky na různé speciální společenské události a příležitosti, ale pro některé pány může být nošení košile i každodenní rutinou, protože si to vyžaduje jejich profese či postavení. V obou případech je však důležité umět si pánskou košili správně zvolit, ale stejně důležité je ovládat i správný způsob péče o pánské košile (praní a žehlení). Obzvlášť to platí v případě, že košile využíváte každodenně, což znamená, že každé ráno potřebujete novou, dokonale čistou a vyžehlené košili.

Vybíráme správně pánské košile

Nabídka trhu s pánskými košilemi je natolik pestrá a bohatá, že někdy může být složité vybrat správnou či ideální pánskou košili přiměřeného střihu a kvality. Košile vybíráme vždy na základě jistých kritérií, např. podle typu příležitosti – sportovní, společenské, svatební, byznys, casual a také podle kvalitativní úrovně (luxusní a značkové pánské košile), či podle střihu a fazóny (např. zúžený SLIM FIT střih). V neposlední řadě je důležitá i správně zvolená velikost, protože pánská košile musí dokonale sedět konkrétnímu typu postavy (např. šířka ramen, obvod krku i délka rukávů).

pánské košile

Péče o pánské košile je také velmi podstatná

Jak se co nejlépe starat o pánské košile?

Správně zvolené pánské košile do vašeho šatníku jsou však teprve polovinou úspěchu a pokud chcete v košili vypadat vždy upraveně, elegantně a stylově, musíte znát i základy správné péče o tuto část oděvu. Základem je praní v správně zvoleném šetrném pracím programu, který zvolíme podle údajů na etiketě košile (obvykle pereme na 40°C). Pro ždímání a odstřeďování si volíme raději nižší otáčky a důležité je i správné a pečlivé zavěšení na ramínko. Žehlení musí být opravdu důkladné a precizní, pro usnadnění žehlení je dobré košile lehce pokropit a navlhčit.

Napsat komentář