Svatební šaty – krásná může být každá nevěsta

svatební šaty

Jaké svatební šaty jsou vaše vysněné?

Svatební šaty – krásné sněhobílé, smetanové nebo v barvě šampaňského? Jednoduše dokonalé, vysněné a hlavně nezapomenutelné – tak přesně takové jsou požadavky na ty pravé svatební šaty. Sice to vypadá jako lehký úkol, ale výběr těch pravých šatů podle představ nevěsty je mnohdy náročný a zdlouhavý úkol. Na druhou stranu je to ale úkol, na který se každá nevěsta těší, a když si konečně vybere ty správné šaty, je to jeden ze šťastných okamžiků jejího života. Doporučujeme vám však, abyste si předtím, než vyrazíte do svatebních salónů nebo jiných obchodů se svatebními šaty, udělala představu o tom, jaké šaty byste vlastně chtěla, jak by měly vypadat a podobně. Dost výrazně vám při tomto rozhodování mohou pomoci například nejrůznější svatební časopisy nebo internet. Pokud máte všechny otázky ohledně šatů zodpovězeny, teprve tehdy nastává ten správný okamžik vyrazit do obchodu.

Kdy začít svatební šaty shánět?

Do svatebních salónů se vypravte s dostatečným předstihem, a to minimálně 6 měsíců před termínem svatby, abyste měla dostatek času na důkladný výběr. Pokud si sama nebudete jistá tím, jaké šaty by se k vám hodily, můžete si nechat poradit od personálu svatebních salónů. Ten má zkušenosti s prodejem svatebních šatů, takže vám může poradit nejnovější trendy nebo jako šaty by se hodily k vaší postavě a podobně.

Myslete na svou postavu, tvář a charisma!

Jak již bylo nastíněno v předchozím odstavci, velmi důležitým aspektem, který byste rovněž měla zvážit, je vaše postava. Každá žena je jiná nejen postavou, ale i tváří a celkovým vyzařováním a osobností. Proto je logické, že každé ženě sluší jiné šaty. Svatba je váš den a proto musíte vypadat opravdu nádherně a hlavně se v šatech musíte cítit pohodlně a příjemně. V dnešní době už existuje veliké množství barev a střihů šatů, tudíž se nemusíte obávat, ať už máte jakoukoliv postavu. Proto výběr neuspěchejte a vybírejte pečlivě.

svatební šaty

Svatební šaty vám musí v první řadě padnout do oka a do srdce

Jak si se šaty „pohrát“…

V případě, že „trpíte“ širokými boky nebo širšími stehny, je vhodné, abyste pozornost zaměřila na horní část šatů, například zdobením aplikací. Takové svatební šaty odpoutají pozornost od spodních partií, které by měly být jednodušší v podobě sukně do tvaru A (vhodný je i empírový střih šatů). Podobným případem je problém malých prsou. Pokud máte tento problém, existuje finta, jak vše zamaskovat. Vyberte si šaty, které jsou v oblasti prsou různě nařasené nebo jsou zde zdobeny volány. Pokud máte zase nižší postavu, je lepší vybírat si šaty pouze s mírně rozšířenou sukní, protože velice objemná sukně postavu ještě více zmenšuje.

A na závěr ještě jedna rada: Do svatebního salonu nikdy nechoďte sama, ale s někým, kdo vám upřímně a objektivně poradí!

Napsat komentář