6 tipů pro obklady do kuchyně

Obklady do kuchyně se pokládají za dominantní prvek, který v kuchyni upoutá jako první. A nemusí být nutně kamenné. Dnešní trh nabízí spoustu možností obkladů, ať už jde o sklo, zrcadla nebo mozaikové obklady do kuchyně, které ve vaší kuchyni vytvoří styl, který bude příjemný na pohled.

Obkladačky se zdají být nejoblíbenější volbou pro svou flexibilitu, styl, nízkou cenu a způsob upevnění na stěnu. Ať už uvažujete o obkladech, které sahají od vrchní linie spodních skříněk po spodní linii vrchních skříněk anebo od spodní linie do ztracena, můžete se inspirovat následujícími tipy.

Obklady do kuchyně

Geometrické vzory jsou momentálně velmi trendy

Obklady do kuchyně řezané laserem

Laserem řezané obklady do kuchyně jsou řezané do složitých vzorů, které se potom skládají jako puzzle. Při výběru takových obkladaček si však dejte pozor na cenu – mnohé z těchto obkladaček jsou vyráběné z ušlechtilých materiálů, jako je křemen nebo mramor anebo s ručním pozlacením či postříbřením.

Zrcadlové obkladačky

Zrcadlové obklady do kuchyně mají většinou malé rozměry (někdy jen pár centimetrů) a skládají se do velkých zrcadlových ploch. Takové obklady jsou vhodné tam, kde kuchyně vyžaduje speciální nádech, jako např. veřejné bufety nebo prezentační otevřené kuchyně.

Obklady do kuchyně

Obklady do kuchyně – klasické

Diagonální obklady pro kuchyně

Diagonální obklady do kuchyně mohou být jednoduchým a levným designovým prvkem pro vaši kuchyň. Při objednávání obkladaček pro diagonální rozložení však nezapomeňte, že musíte přidat 10% k původně plánovanému počtu, protože tyto obkladačky jsou náročnější na zhotovení než ty klasické, horizontálně rozložené.

Velkoplošné obkladačky

Velkoplošné dlaždice s masivními vzory jsou právě teď v módě. Mnoho firem vyrábí tyto vzory tak, že si je zákazník může sám poskládat do originálních, opakujících se vzorů. Tyto obklady do kuchyně jsou však náročné na prvotní plány rozložení na stěnu, kdy si zákazník musí sám dopředu důkladně promyslet a navrhnout, jak bude obklad ve finále vypadat.

Kuchyňské obkladačky

Retro obkladačky

Metro obkladačky

Metro obkladačky jsou malé obdélníkové obklady do kuchyně s rozměry 5 x 10 cm. Svůj název získaly právě z častého používání tohoto typu obkladů ve stanicích metra po celém světě. Do kuchyní se používají nejčastěji metro obkladačky z kamene.

Obkladačky parketové

Parketové obkladačky dodají vaší kuchyni texturu „rybí kosti“. Tato textura se používá hlavně při pokládání klasických dřevěných parket, proto ten název. Parketové obklady do kuchyně se prodávají v celých panelech, takže jejich pokládání je velmi jednoduché. Doporučujeme pořídit si obkladačky s lesklým povrchem, protože jsou velmi nenáročné na údržbu a zároveň krásně prozáří vaši kuchyň.

Napsat komentář