Plynové zbraně jsou k nerozeznání od reálných

I když si při vyslovení slovního spojená plynová pistole nebo plynová zbraň mnoho lidí myslet, že se jedná o jakousi hračku, opak je pravdou. Plynové zbraně mají své reálné využití i v sebeobraně. Z toho vyplývá, že v případě plynových zbraní se nejedná pouze o zbraně, která má jejich vlastník na okrasu a zábavu, nebo které používá rozhodčí při startování závodů.

Využití plynových zbraní je velmi různorodé. Mezi příklady běžně využívaných plynových zbraní, které pozná asi každý, patří zbraně na vystřelování pyrotechniky či světlic. Většinou se tedy jedná o zbraně, které se využívají pro zábavu, nebo v případě světlic pro volání o pomoc a podobně.

Plynové zbraně a sebeobrana

plynove zbrane

Plynové pistole vypadají jako skutečné

Při využití plynových zbraní na sebeobranu je důležité uvědomit si jednu základní věc. Pokud na protivníka vytáhnete tento typ zbraně, který vypadá jako pravá zbraň s ostrými náboji, musíte počítat s tím, že podle toho bude reagovat. Mohou nastat dvě možnosti. Buď se vás a vaší zbraně lekne a uteče, to je lepší případ, protože jste v bezpečí. Ovšem pokud se rozhodne vytáhnout svou zbraň, která může být „ostrá“, hrozí vám velké nebezpečí.

Právě sebeobrana je důvod, kvůli kterému si většina lidí plynovou zbraň kupuje. Plynové zbraně patří do kategorie D. Tedy podle platné slovenské legislativy vám pro koupi takové zbraně postačí 18 let a občanský průkaz, kterým se při koupi prokážete.

Údržba a péče stejná jako v případě klasických zbraní

pistole-4

Plynové pistole vyžadují péči.

 I když se to někomu může zdát divné, i plynové zbraně vyžadují určitou údržbu a péči, stejně jako zbraně klasické. Tedy po každé střelbě je potřebné jejich vyčištění a ochrana proti korozi. Ochrana součástí zbraně je dokonce náročnější a důležitější než v případě klasických zbraní, jelikož se do tohoto typu zbraně používá bezprojektilové střelivo a navíc náplně nábojů mohou být dost agresivní.

Výběr správného střeliva je tedy stejně důležitý jako v případě klasických střelných zbraní. Pro využívání plynových zbraní na sebeobranu je dokonce ještě důležitější. Jelikož právě látka dosažená v munici je tím, co dokáže protivníka zastavit a poskytnout vám dostatek času na útěk.

Pokud jste se tedy rozhodli pro koupi plynové zbraně, je vhodné obrátit se na odborníky, kteří vám poradí při výběru vhodného typu zbraně pro vás. Jestliže jste tedy úplnými nováčky v oboru plynových zbraní, určitě si nechte poradit. Neprohloubíte.

Napsat komentář