Vzduchovka – první zbraň budoucích sportovních střelců

vzduchovky

Moderní vzduchovka

Vzduchovka je zbraň, která se nachází v mnoha domácnostech. Ať už jste na vesnici nebo v městech. Její využití je různorodé, avšak její hlavní funkcí je boj proti škůdcům v zahradách. I přes tuto její primární úlohu, když se zeptáte většiny sportovních střelců, s jakou zbraní začínali, odpověď vás možná překvapí – se vzduchovkou. To svědčí o tom, že není určená pouze k hubení škůdců.

Proč je právě vzduchovka zbraní sportovců?

Jednoduše je to hlavně pro její dostupnost, jednoduchost obsluhy a zároveň tradici. Vždyť vlastnit vzduchovku Slavia byl a stále je snem mnoha dětí, hlavně chlapců. Oproti dobám minulým se změnila nabídka vzduchovek na trhu.

V minulosti bylo běžné, že jste si mohli koupit pouze vzduchovku Slavia. No v dnešní moderní době máte na výběr z mnoha značek, typů a druhů vzduchovek. Takže každý z vás si určitě vybere tu, která mu bude nejvíce vyhovovat.

Proč je jednoduché vzduchovku si obstarat?

vzduchovka

Hatsan 125 Sniper vzduchovka Combo

Jasným důvodem je slovenská a evropská legislativa. Jedinou podmínkou pro koupi tohoto druhu zbraně je dosažení věku 18 let.

To, že jste opravdu dosáhli 18 let, si prodavač musí ověřit z vašeho občanského průkazu, který jste mu při koupi vzduchovky povinni předložit.

Naopak, pokud se rozhodnete pro koupi zbraně, která není v kategorii jako vzduchovky, musíte počítat s tím, že vám to zabere podstatně více času a financí a to hlavně kvůli všem povolením a poplatků, které jsou s obstaráním a zaregistrováním zbraně spojeny.

Obsluha a údržba vzduchovky je jednoduchá

vzduchovky

Prozkoumejte všechny modely před koupí

Obsluha i údržba vzduchovky je jednoduchá a relativně levná. Naopak v případě zbraní z vyšších kategorií se jedná o náročné a dražší položky. Zatímco byste měli klasickou zbraň po každé střelbě důkladně vyčistit, v případě vzduchovky postačuje údržbu provádět jednou, maximálně dvakrát ročně.

Důvodem je to, že při výstřelů se neuvolňují žádné zplodiny, které by poháněli projektil. Jedinou hybnou silou projektilu je stlačený vzduch, který žádné agresivní zplodiny neobsahuje. Díky tomu hlavně a jiné součásti vzduchovky nepodléhají korozi a tím se výrazně prodlužuje její životnost.

A co se každoroční údržby týče, tak bohatě postačuje, pokud každý rok naolejujete hlaveň a jednou za pár let vyměníte těsnění a pružinu. Nejsou to žádné výrazné náklady a zvládnete to jednoduše v klidu a pohodlí domova.

Pokud tedy stále uvažujete o koupi vzduchovky, nebo vás dnešní článek k její koupi nemotivoval, určitě neváhejte. Vzduchovka vám rozhodně přinese mnoho zábavy, a pokud máte v zahradě škůdce, kterých se potřebujete zbavit, tak i užitek. Více informací zde.

Napsat komentář