Plastová okna jsou stále IN

Okna, stejně jako dveře, jsou nezbytnou a nepostradatelnou součástí každé budovy, rodinného domu či bytu, a výrazným způsobem se podílejí na architektuře domu. Okna slouží k prosvětlení prostoru denním světlem, na provětrání, umožňují vizuální kontakt mezi interiérem a exteriérem a zároveň celý charakter domu esteticky doplňují. Pokud si právě vybíráte vhodné okna do svého nového domu či měníte své staré okna za nová, měli byste mít určitý přehled o tom, co by měli kvalitní okna splňovat a na základě jakých kritérií si zvolit ty správné. Na výběr máte hned několik možností provedení, např. dřevěné, hliníkové či plastová okna. Hlavně plastová okna jsou již několik let velmi vyhledávané a oblíbené.

plastová okna

Plastová okna v moderním bydlení

Plastová okna a jejich kvality

Pokud se rozhodnete pro plastová okna, jedním z hlavních kritérií by měly být jejich dostatečné tepelněizolační vlastnosti, aby se zabránilo tepelným ztrátám, a tím i zvýšeným nákladům na vytápění. Kvalitní okenní rám, zasklení i těsnění musí být samozřejmostí, aby odolaly různým vlivům počasí. Kování okna musí být také kvalitní a nejlepší celoobvodové.
Plastová okna jsou z hlediska údržby bezproblémové a kromě běžného mytí nevyžadují žádnou speciální péči. Jejich výhodou je také dobrá tepelná ochrana a odolnost vůči vlivům počasí, dlouhá životnost i schopnost dobře držet tvar či odolnost vůči korozi.

plastová okna

Praktické okna v kuchyni

Důležitá je správná volba

Trh je prodejci plastových oken doslova přesycen, proto je polovinou úspěchu už jen to, že si vybereme toho správného a seriózního. Základem je tedy vybrat spolehlivou firmu, která je známá a na trhu má dobré jméno již několik let. Seriózní firma obvykle poskytuje v rámci svých služeb (většinou bezplatně) zaměření oken včetně vypracování cenové nabídky a poradenství, ale i demontáž a odvoz starých oken a především profesionální odbornou montáž nových plastových oken i se začištěním. Bez problémů by vám také měla předložit platné certifikáty státní zkušebny a umožnit dostatečně dlouhou záruční dobu. Více se dočtete i ZDE.

 

Napsat komentář