Paralyzéry, které slouží jako obrana

Bohužel, někdy v životě nastane situace, kdy se musíme chránit, abychom uchránili své zdraví nebo majetek. Tehdy je více než užitečné mít po ruce nějaký sebeobranný prostředek. Elektrické paralyzéry jsou moderní, účinné a stále rozšířenější prostředky na sebeobranu. Patří určitě k nejúčinnějším způsobem sebeobrany a chrání nejen před útokem člověka, ale i zvířete. Většinou se dají použít i přes silnou vrstvu oděvu (až do 1,5cm) a jejich účinek je možné dávkovat. Světelný efekt a zvuk elektrického paralyzéru je často postačující na odstrašení útočníka a ke skutečnému použití ani nemusí dojít. Výhodou paralyzérů je i to, že nezanechávají trvalé následky – je to nesmrtící zbraň určená k nutné sebeobraně, založená na účincích elektrického proudu.

paralyzér

Méně tradiční paralyzér

Jak fungují paralyzéry

Elektrošoky využívají dočasné vysoké napětí a nízký proud. Tím vzniká obrovské napětí, které útočníka neusmrtí, jen dočasně odradí buď silnou bolestí nebo dočasnou paralýzou. Aby byl šok co největší, je třeba vědět kam paralyzér přiložit a kde vlastně útočníkovi způsobí největší bolest. Existují různá místa na těle, které jsou mnohem citlivější a zranitelnější než ostatní – například krk, rameno, šíje, místa pod hrudníkem nebo stehno.

Elektrický výboj, který při zasažení útočníka zasáhne neurosvalový systém ale, samozřejmě, působí na celé tělo útočníka. Paralyzéry na každého jedince působí jinak a vše závisí na několika faktorech, jako například tělesná zdatnost, vlhkost pokožky, zmíněná tloušťka oblečení přes které má proud projít, stav baterií, či akumulátoru. Proto je třeba dávat velký pozor, protože účinky mohou být vždy jiné.

paralyzér

Klasický paralyzér pro muže i ženy

Jaké druhy paralyzérů známe

Paralyzéry dělíme buď podle napětí – v praxi se nejčastěji setkáváme s napětím 200 000 V až 500 000 V, ale běžně v e-shopech najdete i paralyzéry s několika miliony voltů a to už, uznejte sami, je dostatečně účinná zbraň. Dále je dělíme na paralyzéry, které fungují na principu přímého kontaktu s osobou, to jsou klasické elektrošoky, obuškové paralyzéry, paralyzéry ve tvaru mobilního telefonu nebo baterky. Další skupinou jsou tzv. teasers, které vystřelují projektily přímo propojené s taserem elektrickým drátem. Obrovskou výhodou je právě to, že útočníka zasáhnete až z deseti metrů, přičemž se projektil jemně zaboří pod kůži útočníka a přenáší napětí až několik milionů voltů. Na Slovensku je však jejich prodej či používání zakázané.

Napsat komentář