Páni, umíte si vybrat správnou formální obuv?

Právě jste získali novou práci, koupili jste si nový oblek, pár košilí, ale jediné, co vám dělá problém, je správný výběr obuvi? Jaká barva, provedení a materiál se hodí k vašemu obleku? V následujícím článku si můžete přečíst základní pravidla a typy o tom, jaká je vhodná obuv.

Hnědá formální obuv ke všemu

Formální obuv pro pány

Formální obuv pro pány

Mylným názorem je to, že ke všemu typům obleků se hodí univerzální černá obuv. Mnoho pánů a mužů si to myslí, ale opak je pravdou. Černé boty se většinou pouze nosí na společenštější akce, jakými jsou například svatby, plesy a podobné situace. Pokud je vaše formální obuv určená k dennodennímu nošení například do práce, tou pravou barvou je hnědá. To je „ta“ barva, která se hodí ke každému typu a barvě obleku. Pokud se budete řídit touto radou, určitě neprohloupíte a svoji investici nebudete litovat. Velkou výhodou hnědé formální obuvi je i to, že se hodí nejen k obleku, ale můžete si ji klidně vzít i k džínům nebo jiným kalhotám, které běžně nosíte. Takové boty vám v každém případě pomohou zlepšit váš celkový outfit.

Tkaničky nejsou nutností

Co se provedení stylu týče, před pár lety bylo téměř nepředstavitelné a nepochopitelné, že by měl muž k obleku boty, které nemají tkaničky. Postupem času se však společenská pravidla rozvíjela a měnila a dnes taková „mokasínová“ obuv naopak přichází do módy. Opravdu kvalitní boty se vyrábí z kůží a to nejenom z vnější strany, ale dokonce i z té vnitřní. Pokud jste se pro takovou obuv rozhodli, při její koupi určitě nezapomínejte na jedno důležité pravidlo. Formální obuv z kůže se postupem času, během nošení, roztahuje a povoluje, tudíž si nekupujte větší čísla bot, protože postupem času by se vám mohlo stát, že bude v botách „plavat“.

pánská formální obuv

Klasika v černém

Do módy se znovu dostává i pánská kotníková formální obuv, která je vyráběná i z materiálů jako je broušená ušeň nebo jiné druhy kůží. Velmi oblíbenou součástí formální obuvi bývá guma. Je tomu tak, protože je taková obuv pohodlná a není tak drahá jako obuv, která je celá kožená. Pokud však nemáte hluboko do kapsy, doporučujeme vám, abyste se takové obuvi vyhnuli, protože gumová část způsobí, že se boty těžko ladí a většinou se nehodí k žádnému outfitu.

Starostlivost o obuv

Jestliže jste si už svoje nové boty vybrali, informujte se u prodejce o možnostech péče o ně. Všeobecně platí, že byste měli používat pouze bezbarvé krémy a vosky, aby se nezměnila základní barva obuvi.

Napsat komentář