3 tipy pro webdesign, který zaujme děti

webdesign

Připravte webdesign, který zaujme i ty nejmenší!

Chystáte web stránku nebo aplikace, která by měl zaujmout v první řadě dětské uživatele internetu? I když se to nezdá, je to ještě náročnější úkol, než vytvářet web/aplikaci pro cílovou skupinu dospělých lidí. Děti jsou totiž omnoho vnímavější a kritičtější, no a právě proto je o tolik těžší udržet a získat jejich pozornost. Zatímco dospělí lidé hledají na internetu a na stránkách informace a důležité věci, malým dětem jde především o vzhled a vizuální stránku webu. Chcete vědět, které „triky“ na ně platí? Přečtěte si následující článek…

Jednoduchý webdesign je základem

I když jsou děti náročnými kritiky designu všeobecně, určitě to neznamená, že by vaše web stránka nebo aplikace měla být v tomto směru složitá a překombinovaná. Na malé děti spíše zabere jednoduchý a čistý webdesign, ve kterém nebudou mít problém vyznat se a který je nebude žádným způsobem odrazovat. Právě proto byste měli vytvořit takové stránky, které jim dovolí soustředit se na hlavní záměr stránky, kterou jste pro ně vytvořili.

Překvapte je a odměňte!

Druhým důležitým prvkem, pokud chcete zaujmout dětskou pozornost, je moment překvapení a odměna. To pro vás jako designéra vašich stránek znamená zakomponování určitých prvků, jakými jsou hry, rébusy, hádanky, úkoly, … na vaši stránku. To vám zajistí, že děti se na stránce zabaví a bude se jim líbit. No, a pokud jim už zadáte nějaké ty úkoly, či hádanky, bylo by dobré, aby pro ně byla připravena nějaká odměna v případě, že uspějí. To děti rovněž motivuje.

webdesign

Dětské webstránky a aplikace – jaký design je pro ně nejlepší?

Spíše než text raději video

Musíte zároveň myslet, že menší děti nemusí umět číst nebo je třeba čtení nebaví, a na vaše stránky si přišly odpočinout. Z tohoto důvodu byste měli texty a návody na stránce nahradit spíše videi nebo obrázkovými návody. To bude děti bavit více. Tuto metodu můžete použít i v případě starších dětí – 7-10 let. Ty už sice umí číst, ale rovněž je více zaujmete pěkným videem.

Napsat komentář