Dětská postýlka a matrace – jak na jejich výběr?

Dětská postýlka a matrace – jak na jejich výběr?

matrace

Matrace jsou důležité již pro nejmenší děti

Čekáte miminko? Gratulujeme! Určitě jste se už začali poohlížet po výbavičce­… Sice jsou všechny ty dětské dupačky a bryndáky nesmírně milé, ale nejdůležitější je nejdříve myslet na všechny důležité věci, mezi které patří dětský kočárek, postýlka a matrace do ní. Nejedná se o nejlevnější položky, ale určitě si v jejich případě vyplatí investovat do jejich kvality a cenu odsunout až na druhé místo. V případě, že budete investovat podle kvality a ne ceny, můžete se spolehnout, že investujete i do budoucího zdraví vašeho dítěte a to hlavně v případě již zmiňované postýlky a matrace. A právě proto vám s výběrem těchto dvou komponentů rádi pomůžeme.

Dětská postýlka – nejlepší je dřevěná klasika

Prvním krokem je správný výběr postýlky. Na trhu se objevuje čím dál tím více množství designových dětských postelí, které jsou vyrobené převážně z kovových materiálů. Jedná se vzhledově překrásné kousky, které vám jistě zapadnou do interiéru vašeho bytu, avšak z hlediska zdravotního a bezpečnostního jsou absolutně nevhodné. Dalším nevhodným materiálem pro dětské postýlky je plast. Takové postýlky jsou většinou určeny pro cestovní účely a právě k těm by měly i sloužit. V případě plastových postýlek jsou v nich použity nekvalitní matrace a celkově jsou nestabilní a nekvalitní. Právě z těchto důvodů je stále nejlepší volbou klasická dřevěná postýlka. Ta je vyrobená z přírodního materiálu, který neškodí zdraví dítěte a poskytuje mu maximální bezpečnost a stabilitu.

Matrace – důležitá je kvalita

Pokud vybíráte matraci, mělo by být samozřejmostí, že svému dítěti dopřejete maximální pohodlí. Mnoho rodičů láká pořízení měkké matrace, ale to je veliká chyba. Měkké matrace jsou pro děti v tomto věku absolutně nevhodné, protože u takto malých dětí dochází k vývoji páteře a měkké matrace by mohly mít na tento vývoj negativní následky. V první řadě tedy myslete na zdraví vašeho miminka a volte raději středně tvrdé matrace.

Malý tip na závěr…

matrace

Vaše dítě potřebuje na zdravý vývoj kvalitní matrace

…který se opět týká pohodlí. I když by vás to mohlo lákat, určitě do postýlky novorozence neumísťujte žádné polštáře. Ty jsou vhodné až pro děti od tří let. Nejen že by mohlo dojít k udušení miminka, ale polštář by mohl rovněž způsobit problémy při vývoji páteře.

Napsat komentář