Manikúra pro krásné a zdravé nehty

manikúra

Krásné a zdravé nehty vyžadují péči

Manikúra je základní úprava nehtů vhodná pro všechny – ženy i muže všech věkových kategorií. Všeobecně by se dalo říci, že manikúra je vlastně péče o nehty a pokožku rukou, jejímž cílem je dosáhnout pěkné, pružné a mladistvé pokožky rukou spolu s dokonale upravenými nehty.

Typy manikúry, ze kterých si můžete vybrat

Mokrá manikúra

Nejznámější a velmi dlouhou používána manikúra je tzv. mokrá manikúra. Při ní se ruce před ošetřením namáčejí, aby pokožka v okolí nehtů změkla a mohla se jednodušeji ošetřit. Tvar všech nehtů se upraví na stejnou délku, kůžička kolem nehtů se začistí, odstraní se případné záděry. Leštícím pilníkem se pak vyrovná povrch nehtů a nakonec se leštící gumou nehty úplně vyhladí a vyleští. Pokud si dáma přeje nehty nalakovat, nanese se nejdříve vrstva podkladového, ochranného laku a potom teprve barevný lak podle výběru. Příjemnou součástí manikúry pak může být, na přání klienta, např. kosmetická masáž rukou.

Suchá manikúra

Další možností je tzv. suchá manikúra. Zde se nehty upraví do požadované délky a tvaru pomocí pilníku, na kůžičku kolem nehtů se nanese změkčující přípravek, pak je možné její upravení. Následně se nehty ošetří jemným peelingem. Po přeleštění je pak možné nehty nalakovat. Suchou manikúru je možné dělat i pomocí profesionální speciální elektrické brusky s různými frézkami. Tato přístrojová manikúra ošetření nehtů urychlí a zefektivní.

Japonská manikúra

manikúra

Která manikúra se vám zamlouvá?

Speciální japonská manikúra je určená pro nehty, které jsou velmi křehké, lámavé a roztřepené. Jedná se o regenerační kůru s množstvím vitamínů a minerálů, která nehty vyživí, posilní a také zvýší jejich pružnost a odolnost. Postup je podobný jako při suché manikúře, jen se leštičkou do nehtu navíc zapracuje i speciální pasta, která obsahuje důležité látky pro metabolismus kořene nehtu. Nakonec se nehty dokonale přeleští růžovým pudrem, který obsahuje např. včelí vosk, parafíny, glyceríny, zinek a různé vitamíny. Japonská manikúra odrůstá společně s nehty a po čase budete mít sami možnost vidět značný rozdíl mezi původními nehty a těmi ošetřenými. Jedinou nevýhodou japonské manikúry je skutečnost, že se po ní nedoporučuje lakování nehtů.

Je jedno, jaký druh úpravy svých nehtů si vyberete, jedno je však jisté – manikúra je jednoznačně nejlepším prostředkem pro krásné a upravené ruce a nehty!

Napsat komentář