Nemovitost jako investice nebo jak zvýšit cenu a prodejnost nemovitosti

Investice do nemovitosti je stále jednou z oblíbených možností jak své peníze bezpečně uložit a zhodnotit. Peníze vložené do koupě domu nebo bytu (nejčastěji jde o 1, 2 nebo i 3-pokojové byty, komerční prostory, případně i o pozemky) jsou z dlouhodobého hlediska vždy dobrou investicí, která se postupně zhodnocuje, a to i navzdory občasným krátkodobým výkyvům cen na trhu. Samozřejmostí je, že koupi nemovitosti je třeba vždy zrealizovat v období poklesu cen na trhu a naopak její prodej až v době nárůstu cen nemovitostí, ale i toto mezidobí je pro investora přínosem, protože může bytové nebo jiné komerční prostory v té době pronajímat a finančně z toho profitovat.

nemovitosti-home

Investice do nemovitosti je prvním krokem k vlastnímu bydlení

Investice do nemovitosti – výhody i rizika

Při takové hmatatelné investici do nemovitosti vždy převažují výhody nad nevýhodami, např. ochrana peněz před inflací, časové využití, ale i přesto se jisté nevýhody mohou vyskytnout, např. nepředvídatelné okolnosti, poškození a finanční náklady na následnou rekonstrukci či různé rizika spojená s obdobím pronajímání. V zásadě však platí, že z dlouhodobého hlediska je investice do nového bydlení velmi dobrou volbou a čím unikátnější a exkluzivnější je samotná nemovitost jakož i lokalita, ve které se nachází, tím lepší bude prodejnost i celkový výnos z prodeje.

nemovitosti

Rodinný dům nebo byt?

Dokonalý vzhled interiéru a moderní design prodá vaši nemovitost

Jak kromě správného výběru lokality či unikátnosti objektu ještě zvýšit prodejnost a cenu domu či bytu? Jednoznačně dokonale navrženým a zařízeným interiérem, protože jsou to právě emoce a první dojem, které nemovitost nejlépe prodávají. Investice do bytového designu je v tomto případě skutečně dobrou volbou, kdy moderní a vkusně provedený design interiéru spolu se zařízením a nábytkem prodává nemovitosti výrazně lépe a rychleji než prázdné a viditelně dlouho nepoužívané bytové prostory. Pokud tedy chcete své nemovitosti prodávat rychle a ziskově, určitě nevynechejte návštěvu bytového architekta a dvojnásob to platí v případě, že byt se vám nedaří již delší dobu prodat.

Napsat komentář