Rekonstrukce bytu a barvy v interiéru

Rekonstrukce bytu nebo i celého rodinného domu je náročný a složitý proces. Důležitá je dobrá organizační příprava, ve které musí do sebe zapadnout několik části. Nejdříve to může připomínat něco jako demolici, vše staré a nevyhovující musí ustoupit našim novým představám o lepším a krásnějším bydlení. Pak si začneme připravovat stavební materiál a přichází samotná předělávka – rekonstrukce bytu.

rekonstrukce bytu

Nové bydlení

Úpravy stěn rekonstruovaného bytu

Konečný vzhled interiéru z velké části ovlivní povrchová úprava stěn a stropů vzhledem na plochu, kterou v bytě zabírají. Dnešním trendem jsou kreativní úpravy stěn, které vnesou do interiéru jedinečnou atmosféru, zdůrazní jeho osobitost a vyzvednou vaši tvůrčí nezávislost. Malba stěn je dnes prostě moderní a splňuje i ty nejnáročnější požadavky na vzhled a také požadavek na zdravé prostředí. Někdo má rád hladké a jednobarevné stěny, které dají vyniknout nábytku a doplňkům, někdo zas dekorativní motivy pomocí různých technik malby. Alternativou je i tapetování stěn kvalitními tapetami.

rekonstrukce bytu

Rekonstrukce bytu – praktické řešení v malém bytě

Světlost a sytost barev

Světlost a sytost barevného odstínu ovlivňuje optické vnímání prostoru. Obecně platí, že světlé tóny prostor rozšiřují a zvyšují, tmavé ho snižují a zmenšují. Stěny mohou být tónovaná s různou intenzitou barvy. Je všeobecně známo, že barvy působí i na psychiku člověka. Bílá barva vyvolává pocit čistoty a hygieničnosti, ale zároveň zvětšuje prostor a působí střízlivě a elegantně. Při návrhu rekonstrukce bytu musíme dbát na sladění barev nejen v jednotlivých místnostech, ale i v rámci celého bytu. Harmonie barev vytváří dobrý pocit, který je při budování našeho domova velmi důležitý. Musíme pamatovat na to, že malba v interiéru rekonstruovaného bytu má nejen estetickou, ale i zdravotní funkci. Proto by všechny použité malířské barvy měly být kvalitní, odpovídající současným požadavkům jak z hlediska hygieny, tak i ekologie (bez zápachu, emisí, neškodné zdraví).

Více se dočtete i ZDE.

Napsat komentář