Škola v přírodě – Banskobystrický kraj

škola v přírodě

Banská Bystrica je krásné město, obklopené ještě krásnější přírodou

Škola v přírodě je jednou z velmi důležitých a také tradičních součástí výuky na všech školách. Ačkoliv původně měla zcela jiný účel, dnes je zařazena do vzdělávacího programu zejména proto, aby si děti odpočinuli od zaběhnutého stereotypu běžných školních dnů a strávili větší množství času v přírodě a na čerstvém vzduchu.
Ke škole v přírodě však určitě patří i její naučná funkce – poznávání různých míst, tamních historických a kulturních památek a také např. návštěva specializovaných muzeí, ve kterých se mohou děti dozvědět něco víc z oblasti, které je dané muzeum věnované.

Kde se ubytovat?

Škola v přírodě v Banskobystrickém kraji je jedna z těch nejoblíbenějších, a to zejména díky krásnému prostředí, které nabízí a ve kterém děti mohou strávit hned několik dní v průběhu svého školního roku. Nejčastějšími lokalitami v Banskobystrickém kraji, ve kterých najdete ubytování pro svou školu v přírodě jsou např. Krpáčovo, Počúvadlo či Donovaly, ale na výběr máte i z množství jiných zajímavých a pěkných míst.

Turistika v srdci Nízkých Tater

To, čím je škola v přírodě v této oblasti nejvyjímečnější, je obrovské množství možností na pěší turistiku. Přírodní krásy Nízkých Tater, které se rozprostírají právě na tomto území poskytují ty nejkrásnější vycházkové túry vhodné pro všechny věkové kategorie žáků, stačí si je jen vhodně zvolit a naplánovat.
Mezi nejatraktivnější výlety v této lokalitě patří např. návštěva Štiavnických tajchů, což je asi 20 uměle vybudovaných jezírek, které jsou nejen přírodní zajímavostí, ale i historickou památkou štiavnického hornictví charakteristického pro toto město.

Škola v přírodě – zážitky, příroda i nové poznatky

škola v přírodě

„Čiernohronská kolejnička“ je jednou z nejoblíbenějších aktivit, jaké škola v přírodě nabízí

Dalším oblíbeným výletem, který ocení zejména škola v přírodě s menšími dětmi, je výlet „Čiernohronská železnička“ – historickým dřevěným vláčkem ve stínu lesů a v lůně nádherné přírody. Tato železnička vede přímo do obce Čierny Balog, ve kterém se nachází zajímavý Lesnický skanzen, a tak je tedy možné spojit to, co jsme zmínili již v úvodu – poznávání přírody a zároveň pořizování nových poznatků.

Škola v přírodě v Banskobystrickém kraji však není vhodná pouze pro jarní či letní období. V tomto kraji jsou totiž velmi oblíbené např. i lyžařské zájezdy jako alternativa školy v přírodě pro starší žáky.

Napsat komentář