Krav Maga je pro každého

Krav Maga

Kurzy sebeobrany mají za úkol připravit ženy na nepříjemné situace

Krav Maga, což v překladu znamená „boj zblízka“ se pomalu rozšiřuje i na Slovensku a možná jste už i uvažovali nad návštěvou tréninku. Pokud ještě stále váháte, zda se to pro vás hodí, tak po přečtení tohoto článku byste měli zjistit, že Krav Maga je vhodná pro každého. V první řadě je důležité říci, že Krav Maga není žádné bojové umění, kde se používají různé technické údery a kopy podle pravidel. Podstata Krav Magy spočívá v tom, co nejrychleji a nejúčinněji zneškodnit útok soupeře. Z toho vyplývá, že údery jsou jednoduché a založeny na intuici, spíše se budete učit jak a kdy tyto údery použít.

… takže i pro ženy

Tento bojový styl, který má své kořeny právě na Slovensku, vznikl jako prostředek sebeobrany skupiny židů proti nacistům. Podstatou je ochránit sebe a své blízké proti možnému nebezpečí. Ale co v případě, že se do ohrožení dostane osamocená žena? Právě proto se začaly vést kurzy sebeobrany právě pro něžnější pohlaví. Tak jako u mužů je podstatou kurzu naučit se, jak se konfliktům vyhýbat a až potom jak je řešit. Jelikož je vysoce pravděpodobné, že v přímém souboji bude žena ve fyzické nevýhodě, jde zejména o účinnost úderů a moment překvapení útočníka. V neposlední řadě je třeba zmínit, že Krav Maga je fyzicky náročná, a tak ženy může motivovat i cesta se skvělou postavou.

Množství dalších kurzů Krav Maga

Krav Maga

Krav Maga je vhodná také pro děti a seniory

Kromě toho se na kurzy Krav Magy mohou přihlásit i děti, kde jsou tréninky vedeny zejména hravou formou. Naučí se tam zejména průbojnosti, kterou později využijí při řádných hodinách Krav Magy. Tak jako pro děti, tak se kurzy otevírají i pro odvážné seniory, kteří se učí jak se nenechat oklamat a okrást zloději. Také jim to napomáhá k lepšímu zdraví a lepší fyzické kondici. I když tyto kurzy zahrnují zřejmě všechny skupiny lidí, tak k dispozici je ještě jeden – specializovaný kurz pro lidi s rizikovým povoláním, kde má Krav Maga naučit, jak zachovat chladnou hlavu v modelových rizikových situacích.

Napsat komentář