Košile se nosila už v dávných časech, vypadala ovšem jinak

Pánská košile se nosila už v dávných časech, vypadala ovšem úplně jinak. Postupem času se obměňovala, než se dostala do dnešní finální podoby. Košile se vyráběla z jednoduché příze v bílé barvě, později se začala šít z kvalitní látky, aby držela správný tvar a v různých barvách. Límeček má také svoji historii. Nejdříve nebyl skoro žádný, později se nosil zvednutý nahoru a teprve poté se začal nosit ohlý směrem dolů. Rukávy byly také nejdříve bez knoflíků, poté s jedním, následoval druhý a jako třešnička na dortu se košile začaly nosit s manžetovým knoflíkem, což je do dnešní doby vrchol elegance. Košile se nosí na slavnostní a společenské události do obleku. Vypadají skvěle také pouze v riflích na volnočasové využití.

košile

Bílá košile nic nepokazí.

Košile – druhy pánských košil

Košile jsou z různého materiálu, různě barevné a tvarované. Materiál je nejoblíbenější ve 100% bavlně. Bavlna je velice pohodlná a nosí se často na události, kde na sobě musíte mít košili delší dobu. 100% bavlna je spojována nežehlivou úpravou. Tato je z látky, kterou není po vyprání a vysušení potřeba žehlit. Praktické nežehlivé košile vám ulehčí plno práce. Dále se nosí bavlna namíchaná s polyesterem. Takové se hodí na nošení na kratší dobu a jsou průhlednější, proto je pod ně vhodné tílko. Jakmile se venku ochladí, bývá také v domacnostech trošku chladněji. V tu chvíli si si páni pořizují flanelové košile, které jsou velice hřejivé a příjemné na dotek. Jsou nejen různě barevné, ale také různě vzorované. Klasická je bílá, kterou sladíte snadno s čímkoliv a nikdy neurazíte. Dále jsou oblíbené světlé barvy jako šampaň, modrá a šedá. Moderní jsou ovšem také černé, tmavě modré a vínově červené. Někdy se u jednobarevných košil podšívají rukávy a límeček jinou barvou, což dodá košili styl. Vzorované mohou být kytičkované, čtverečkované, s puntíkama a s plno jinýma ornamentama.

košile

Košile se zvykne nosit i takhle.

Moderní, stylové a elegantní košile

Střih je také důležitý. Tradiční je klasický rovný střih. Velice moderní je také vypasovaný střih. Pro vysoké pány nabízíme košile s prodlouženým rukávem a pro pány větší velikosti necháváme šít nadměrné kusy. Pro opravdové velikány se hodí nadměrné prodloužené typy košilí.

Napsat komentář