Elektroinstalační materiál je základem spolehlivosti osvětlení

elektroinstalační materiál

Proč je kvalitní elektroinstalační materiál tak důležitý?

Pokud si myslíte, že za kvalitu osvětlení zodpovídá hlavně kvalita svítidel, jste na velkém omylu. Podstatnou částí je ta, která není viditelná pouhým okem. Pokud nevíte, o čem konkrétně je řeč. Přečtěte si náš dnešní článek, ve kterém se dozvíte o elektroinstalačním materiálu a o tom, proč je tak důležitý z hlediska spolehlivosti osvětlení.

Elektroinstalační materiál tvoří krabice, kabely, ale i rozvodné skříně a jističe

A právě jejich kvalita asi nejvíc ovlivňuje kvalitu osvětlení a elektroinstalace celkově. Protože pokud se vám nelíbí, jak světlo, lampa nebo lustr svítí, vyměníte je. Stejně tak to funguje i v případě vypínače nebo elektrické zásuvky.

V případě, že problém není ve výše zmíněných věcech, přichází pro vás špatná zpráva. Problém je totiž v elektroinstalačním materiálu. V takovém případě můžete počítat s tím, že se vám oprava tohoto problému prodraží. Stačí si uvědomit, že elektroinstalační materiál je ve většině případů veden ve zdi. To znamená, že při jeho opravě je nutné vysekat omítku. Štěstí mají ti, kteří mají elektroinstalační materiál veden v lištách nebo venku. Tudíž pokud si představíte, že byste měli zničit všechny zdi v domě kvůli nekvalitnímu elektroinstalačnímu materiálu, rychle si rozmyslíte, jaký materiál při jeho prvotní aplikaci použijete.

Jak tomu tedy zabránit?

elektroinstalační materiál

Kdo instaluje elektroinstalační materiál?

Odpověď je jednoznačná. Hned na začátku je potřebné používat pouze kvalitní elektroinstalační materiál a rovněž je potřebné, aby vám ho instaloval opravdu kvalitní, nejlépe certifikovaný, elektrikář. Pokud se rozhodnete, že si rozvody uděláte sami, riskujete, v případě, že nemáte certifikát, že stavbu nezkolaudujete.

I když někteří elektrikáři nakupují materiál sami a dodávají hotovou práci komplet, stále je dost i takových, kteří si svou práci oceňují podle odpracovaných hodin. V současné době se však začíná rozmáhat i tzv. platba podle délky použitého kabelu. V takovém případě si elektrikář oceňuje práci podle toho, kolik použil při práci kabelu. V posledním případě je možné ušetřit i na elektroinstalačním materiálu.

V případě, že si materiál koupíte nebo objednáte sami, určitě ušetříte. Zaplatíte totiž práci elektrikáře.

Napsat komentář