Jaký je nejlepší materiál na koupelnový nábytek?

koupelnový nábytek

Vyberte si správné svůj koupelnový nábytek

Výběr kvalitního materiálu na koupelnový nábytek je věc velmi podstatná, a pokud zvolíme dobře, naše rozhodnutí bude mít dlouhodobý efekt. Typický koupelnový nábytek bývá v domácnostech několik desítek let. Lidé si myslí, že cena je jediné kritérium, které určuje, jestli je materiál kvalitní nebo ne.

Dva důvody, proč je potřeba kvalitní materiál

Hlavním „škůdcem“, který ohrožuje koupelnový nábytek, je vlhkost. Vlhkost může na nábytku nízké kvality, který byl vyroben z dřevotřísky, způsobit nenapravitelné škody, jako např. odlupování laku, rozpad samotného dřeva, ztrátu barvy. A co víc, na místech, která jsou takto poškozená, se mohou hromadit plísně a bakterie.

Druhým důvodem, proč volit kvalitní materiál, je to, že část nábytku musí obyčejně unést větší váhu umyvadla, pokud není umyvadlo samostatně zapuštěné do zdi. Slabší materiál se pak může pod vahou umyvadla prohnout nebo zlomit.

Koupelnový nábytek

Koupelnový nábytek z masivního dřeva je velmi kvalitní

Jaký typ materiálu?

Koupelnový nábytek z masivního dřeva je tou nejlepší volbou do vaší koupelny, pokud pro vás ovšem nebude problém vyšší cena. Masivní dřevo je nejsilnější a nejodolnější materiál. Dřevo dubu je nejsilnější a nejvíc používané. Používá se však i dřevo břízy a javoru.

Alternativou je výroba koupelnového nábytku z kaučukovníku. Tento materiál si zachovává asi 90-ti procentní sílu dubu a zároveň je šetrný k životnímu prostředí. Koupelnový nábytek se tímto způsobem vyrábí z materiálů, které by šly jinak do odpadu.

Překližka je také velmi silné a kvalitní dřevo. Pokud musíte volit mezi kvalitou a cenou, pak je pro vás volba koupelnového nábytku vyrobeného z překližky ideální. Sice není tak silná jako předcházející dva typy dřeva, ale velmi dobře zvládá vlhkost a vydrží v původním stavu roky. O tom, že je cenově výhodnější než masivní dřevo, netřeba mluvit.

MDF je středně lisovaná dřevotřísková deska s téměř homogenní strukturou. Používá se především tam, kde mají být hrany nebo plochy profilované. Z tohoto materiálu se vyrábí nábytek s nižší nosností, tzn. všechny samostatné skříňky, komody a šuplíkové skříňky.

Co se týká barevnosti a designu koupelnového nábytku – dnes už si můžete vybírat z velkého množství dostupných vzorů nebo si můžete nechat udělat koupelnový nábytek na míru.

Napsat komentář