Rekonstrukce domu – bez kompromisů to nepůjde

Právě jste koupili starší rodinný dům, který nutně potřebuje rekonstrukce, nebo jste se rozhodli přestavět svůj dům, který už nevyhovuje požadavkům vaší rodiny? Rekonstrukce domu si vyžaduje důslednou přípravu.

Na začátku to bez statika nepůjde…

rekonstrukce domu

Dům před rekonstrukcí

Pokud jste si pořídili nebo vlastníte starší rodinný dům a chcete ho zrekonstruovat, čeká vás hned na začátku náročnější období, které se však dá zvládnout. V první řadě je potřebné zjistit, v jaké stavu se dům nachází, a to od základů až po střechu.

Právě to je hlavním důvodem, proč je potřebné zavolat statika, který stav domu zhodnotí. Dále vám sdělí další informace spojené s plánovanou rekonstrukcí, jako například jako stěnu je možné vybourat a kterou ne, protože je nosná, a prostě všeobecně veškeré potřebné informace, které vám objasní, co smíte a co ne, a které jsou spojené s plánovanou rekonstrukcí. V případě, že máte zájem z podkroví učinit obytné prostory, je rovněž potřebný souhlas statika. Na základě těchto informací lépe poznáte své možnosti, upravíte své záměry a následně budete pokračovat v plánech na přípravu rekonstrukce, případně vnitřní zateplení domu.

Stavební povolení

Podmínkou pro vydání stavebního povolení, které je při rekonstrukci potřebné, je předložení projektu od architekta. V projektové dokumentaci musí být zdokumentované všechny změny a úpravy, které budou vykonány při rekonstrukci a to včetně změn rozvodů elektřiny, vody a plynu.

rekonstrukce domu

Dokončena rekonstrukce domu

Rekonstrukce domu kvalitně!

Výběr kvalitních odborníků (architekta, stavebního dozoru nebo řemeslníků) je dobrý předpoklad na úspěšný průběh rekonstrukce. Nekvalitní práce a nedodržování dohodnutých termínů je totiž něco, co vám dokáže absolutně znechutit a znepříjemnit rekonstrukci vašeho domu. Při výběru vám mohou pomoci doporučení známých a přátel, kteří už mají rekonstrukci za sebou a mají s ní pozitivní zkušenosti. Konkrétně tedy s určitými odborníky nebo stavebními firmami.

Každá rekonstrukce s sebou obyčejně přináší i určité kompromisy a ne vždy všechno probíhá přesně podle našich plánů a představ. Je totiž potřebné respektovat i určité normy, které my těžko ovlivníme nebo změníme. Navíc rekonstrukce domu je vždy o něco složitější než rekonstrukce bytu. Není však potřeba připomínat, že starší rodinné domy nabízejí atmosféru, kterou na sídlišti určitě nenajdete.

Napsat komentář