Naplánujte si dovolenou včas

Přemýšlíte, že byste se obdařili nějakým příjemným pobytem u moře, ale stále nevíte kam se vybrat? Zimní období je ideální na výběr destinace pro vaši letní dovolenou. Že je ještě brzy? Zapomeňte na to, že vás to počká do května nebo do června. Pokud si dovolenou sjednáte už v zimě, budete mít z toho samé výhody. Najděte tu správnou first minute nabídku a výrazně ušetříte. Kromě toho, můžete si vybírat z bohaté nabídky, co se vám již během sezóny určitě nepodaří a největší bonus pro vás – na letní dovolenou se můžete těšit již v zimě. First minute dovolené bývají v prodeji již od prosince, přičemž slevy se pohybují až kolem 30 procent, a to je už slušné číslo. Vždyť kdo z vás by nechtěl ušetřit téměř třetinu ceny? Ušetřené peníze vám zase mohou posloužit například jako kapesné. Statistika říká, že až 35 procent Slováků si vybírá právě first minute dovolenou.

thajsko-2

Cestovatelé láká i exotická destinace – Thajsko

Dovolená pro každého

Každý člověk má úplně jiné nároky na dovolenou, a ty se mění s přibývajícími léty. Jiné požadavky mají mladí cestovatelé, zamilované páry, rodiny s dětmi či senioři. Mladí lidé hledají kromě odpočinku na pláži i zábavu a velké dobrodružství. Místo, které by bylo pro ně ideální je například exotické Thajsko, kde mohou navštívit korálové útesy, krokodýlí farmu nebo tropické zahrady. Skvělou volbou je i sluneční Florida a skutečně nádherné bílé pláže v Miami Beach. Zamilovaným párem lahodí horký Egypt, kde se dá povozit na velbloudech a prohlédnout si tajemné pyramidy v Gíze. Ani návštěva romantického Havaje nebo nedalekého Paříže – města lásky, není krokem vedle. Pro rodiny s dětmi je ideální dovolená v tuzemsku, protože delší cestování je pro ně dost náročné. Velké oblibě se těší přímořská letoviska v Itálii, Španělsku, Bulharsku nebo Chorvatsku. Důležité je vybírat „baby friendly“ ubytování, protože v takových hotelích máte k dispozici dětskou postýlku na pokoji, jídelní židli v restauraci nebo vám dokonce zapůjčí chůvu. Starší lidé zase na dovolené upřednostňují pohodlí a komfort. Nejčastěji je to Mallorca, Francie či Andalusie. Vychytaný je i jihovýchod Španělska, kde se nachází jedna z největších pobřežních lagun Mar Menor. Tamní voda má vysokou koncentraci minerálů a solí. Díky tomu léčí kožní onemocnění nebo bolavé klouby.

dovolená

V egyptě vás čeká slunečná dovolená

Dovolená jako lék

Jedním z hlavních důvodů, proč člověk potřebuje dovolenou, je prevence vyhoření. Je to stav dlouhodobého vyčerpání z práce a projevuje se zvýšenou únavou. Dovolená je to úžasné období v roce, které sice trvá jen několik dní, ale s lidmi dokáže doslova zázraky. Obnovíte si své síly, a konečně se můžete naplno věnovat své rodině či přátelům. Je to čas, kdy spolu zažijete příjemné zážitky a upevníte své vztahy. Každý z nás potřebuje minimálně jednu pořádnou dovolenou v roce. Ten pocit, když několik dní nemusíte dělat vůbec nic, jen ležet na pláži s nohama zabořenými do písku a v hlavě mít jedinou starost a to tu, zda se dnes jdete opalovat nebo poznávat kulturní památky, je k nezaplacení. Dovolená je pro každého nesmírně důležitá a proto si ji rezervujte již dnes, abyste mohli i vy začít odpočítávat dny do vašeho zaslouženého odpočinku.

 

Napsat komentář