Kvalitní matrace – důležitý prvek dětské postele

Dobrá postel je alfou a omegou pro odpočinek a pro zdravý spánek jako takový. Pokud vybíráme postel pro své dítě, pak je třeba přihlížet a klást důraz na jiné věci, než když si kupujeme manželskou postel nebo zařizujeme nábytkem pokoj pro hosty – pro příležitostné návštěvy rodinných příslušníků nebo přátel. Nesmíme zapomenout, že kromě vhodné postele je velmi důležité vybrat vhodnou matraci. Kvalitní matrace je bez pochyb základem zdravého a kvalitního spánku.

matrace

Matrace do dětské postýlky by měli být kvalitní a bezpečné

Jaký matrace do dětské postýlky?

Matrace pro miminka musí být vyvážený, nesmí být ani měkký, ani tvrdý, aby se tělíčko miminka ani nezabáralo a ani nespalo na příliš tvrdém povrchu. Dobrý musí umožnit nejen pohodlí během spánku děťátka, ale předejde se i vážnějším problémem, jakým je syndrom ploché hlavičky nebo nedostatečného prokrvení tělíčka. Ty pro nejmenší musí být z kvalitních a prodyšných materiálů. Děti často spí s tváří zabořenou do postele a musí být zajištěno, aby se jim dobře dýchalo. Proto tá do dětské postýlky by rozhodně neměla obsahovat žádné plastové chrániče bránící přetečení, protože plast neumožňuje matrace dýchat, a tím podporuje vyšší teploty a hrozí riziko přehřátí.

matrace

Bezpečí a pohodlí pro menší i větší děti

A co postel pro větší děti?

Abychom dopřáli našemu dítěti nejen vydatný, ale i zdravý spánek, je potřebná dětská postel a matrace, která bude vyhovovat přesným požadavkům jeho těla a tělesné konstrukci. Kvalitní pro dospělé jsou většinou zónové. V oblasti ramen a pánve mají změkčení a v oblasti bederní páteře jsou, naopak, zpevněné. Pro dětskou matraci toto platit nemusí, protože děti rostou a často se na posteli „stěhují“ do různých poloh nebo mají neklidný spánek. Právě pro růst a správný vývoj páteře je důležitá kvalitní a pevná opora páteře. Ideální jsou proto pro děti matrace se střední a vyšší tuhostí. Nejoblíbenější jsou v této kategorii sendvičového typu, které jsou i cenově velmi přijatelné.

 

Napsat komentář