Lustry se hodí i do vaší domácnosti

lustry

Elegantní lustr nemusí být součástí pouze velkých sálů

Lustry jsou osvětlením, které vytváří špičkový design domova již mnoho let. V minulosti byly velké křišťálové lustry umísťovány ve velkých vstupních halách a jídelnách a byly svým způsobem jakousi značkou luxusu majitelů. Dnes jsou lustry přístupné téměř každému a je jenom na vás vybrat si ten správný do své domácnosti.

Jejich nakupování bývá ale celkem náročným úkolem hlavně pokud nemáte představu jaký typ lustru se hodí právě do vaší domácnosti, popř. zda se hodí vůbec

 Jak vybrat ten pravý lustr?

Nejprve je vhodné něco si o lustrech přečíst, poinformovat se u prodejců, popř. designérů. Můžete též oslovit specializované interiérové studio, kde vám na základě vašich požadavků poradí nejen s výběrem lustru, ale i s řešením celého interiéru.

V první řadě doporučujeme pouvažovat, v jakém stylu chcete mít zařízené jednotlivé místnosti vašeho domova. Mnohdy vám již tato prvotní úvaha napoví, zda v dané konkrétní místnosti bude vhodné lustr umístit, anebo bude vhodnější navrhnout jiný typ osvětlení.

Pokud máte tradiční, jednoduchý styl nábytku, můžete zvolit lustry s ozdobnými detaily a ornamenty. A naopak, pokud máte domov uspořádaný v moderním, možná až extravagantním stylu, zvolte jednoduché lustry s čistými liniemi.

lustry

Nejen do obývacího pokoje ale i do jídelny se hodí lustr

Před instalaci nových svítidel si nejprve vyberte místo pro jejich montáž. Označte si dané místo a při vlastní montáži postupujte přesně podle návodu výrobce. Pokud nemáte zkušenosti a nikdy jste nepracovali s  elektroinstalačním materiálem, tak si na pomoc raději přizvěte elektrikáře.

Pamatujte, že bezpečnost by měla být vždy na prvním místě.

Jaký lustr umístit do jaké místnosti?

S ohledem na celkem běžnou dostupnost různých velikostí, tvarů a provedení se dnes lustry hodí do obýváků a dokonce i do ložnic. Lustry vytvářejí příjemnou atmosféru v každém prostoru. Lustry s designem malých svíček se perfektně hodí do ložnice – teplé a romantické osvětlení dotváří  příjemnou atmosféru této místnosti. Pokud chcete použít lustr i do kuchyně, vybírejte v nabídce pevných, kovových lustrů v kombinaci s dřevěnými prvky. Menší lustr se dokonce hodí i do koupelny, kde působí velice luxusně a elegantně.

Napsat komentář