Jaké kancelářské židle jsou nejvhodnější do kanceláře?

Kancelárske stoličky

Jak vybrat kancelářské židli dělat nové kanceláře?

Při práci v kanceláři, kde lidé stráví několik hodin denně pět dní v týdnu, je velmi důležité, aby měli kancelářské židle, které jsou pohodlné a zdravotně nezávadné. I když ani jedna z množství nabízených kancelářských židlí nemusí být nejlepší, vyhovující po všech stránkách, přece je několik věcí, na které je potřeba se při koupi zaměřit.

Vyberte správně, na čem budete sedět

Všechny kancelářské židle by měli být polohovatelné. Měla by se tedy dát nastavit výška sedáku. Optimální je, když se při sezení chodidla dotýkají země celou plochou, ne jen špičkami. Výška sedáku od země by se tedy měla pohybovat od 40 do 53 cm v závislosti na výšce člověka, který židli používá.

Sedák – jeho šířka a hloubka je také dost důležitá. Optimální šířka sedáku je 43 – 50 cm. Hloubka, která se měří od přední k zadní části, by měla být taková, že když si člověk sedne a zády se opře o opěrku, zadní části jeho kolen by měli být od přední části sedadla vzdálené 5 – 10 cm.

Kancelářské židle s nastavitelným opěradlem

Kanceárske stoličky

Kvalitní a pěkné kancelářské židle – Drevona.sk

Kvalitní kancelářské židle by také měli brát ohled na podporu spodní části zad, která je mírně zakřivená a která se při nesprávné poloze a podpoře při dlouhodobém sezení může částečné deformovat. Kancelářské židle by tedy měli mít nastavitelnou i tuto část.

Opěradlo by mělo být široké od 30 do 48 cm. Rovněž záleží na tom, jestli je opěradlo spojené se sedákem nebo ne. Pokud je opěradlo oddělené, měla by tu být možnost nastavit výšku a úhel, aby bylo podpořeno přirozené zakřivení páteře. Rovněž mysleme na podporu spodní části zad. Pokud je opěradlo spojené se sedákem, mělo by být polohovatelné dopředu a dozadu a rovněž by neměl chybět mechanismus, který po nastavení požadovaného úhlu nastavení uzamkne.  Sedák i opěradlo kancelářské židle by mělo být dostatečně vyztužené a potáhnuté prodyšnou látkou.

Kancelářské židle, které splňují výše uvedené podmínky, by pak měli zaručit pohodlí po dobu práce v kanceláři a dostatečnou podporu zad.

Napsat komentář