Last minute dovolená v exotice? Ještě stále stíháte! (3 tipy, kam se vyplatí vycestovat)

bali

Last minute dovolená na Bali je spojením krásné přírody, sportovního vyžití i duchovního rozměru

Na úvod se musím přiznat, že jako jarní dítě nejsem příliš velkým fanouškem chladných podzimních a zimních měsíců. A tak se vždy snažím (alespoň na několik dní) uprchnout někam do exotiky, za hřejivými slunečními paprsky, které mi tak chybí. Nuže, a o své cestovatelské poznatky, konkrétně o 3 nejlepší exotické destinace, kam se vyplatí vybrat např. prostřednictvím last minute zájezdů, jsem se rozhodla podělit v tomto článku se všemi, kteří během zimy sdílejí stejné pocity jako mám já.

 

Dovolená na ostrově Bali

Moje TOP zimní exotická destinace je jednoznačně Bali – ostrov, který se ne náhodou zvykne nazývat i jako „ráj na Zemi“. Získal si mě nejen všude propagovanými krásnými plážemi s bílým pískem, ale zejména díky nádherné přírodě, která je pro Bali typická. Výhodou jsou také perfektní podmínky pro surfování a celkově pro aktivní odpočinek. A také malebné a romantické vesničky rozmístěné po celém ostrově, které se určitě vyplatí navštívit. Jednou z nich je např. Pura Ulun Danu Batara. A co je nejlepší, kvalitní last minute dovolenou můžete získat již od 830 €.

last minute dovolena


Last minute dovolená Srí Lanka je v poslední době velmi oblíbenou destinací

 

Dovolená na Srí Lance

Další destinace, kterou jsem si během zimních měsíců stihla oblíbit, je také omývána Indickým oceánem a nazývá se Srí Lanka. I zde si můžete užívat odpočinek na tropických plážích jako vystřižených z katalogů cestovních kanceláří. Nebo můžete obdivovat nádhernou faunu a flóru tamních deštných pralesů a národních parků. Za zmínku také jistě stojí návštěva pohoří Srí Pada, kterou jsem absolvovala a úplně si zamilovala. Last minute zájezdy na Srí Lance vás může vyjít finančně ještě méně než dovolená na Bali – zájezdy na Srí Lanku totiž najdete již od 750 €.

 

První a určitě ne naposled – dovolená v Thajsku

thajsko

Thajsko je známé pro nádherný pláže a skvělé jídlo

Nuže, a do třetice musím zmínit mou loňskou last minute dovolenou v Thajsku, která nabízí skutečně vše, co si vášnivý cestovatel může přát – panenské pláže, fascinující kulturu a historii, kterou může krok po krůčku objevovat, množství možností pro aktivní odpočinek jako i vynikající gastronomii, kterou by bylo hřích během dovolené v Thajsku neochutnat. A co je nejlepší, vybrat se sem můžete již za cca 800 €.

Na závěr ještě musím říci, že všechny své cesty za exotikou během zimních měsíců jsem absolvovala s cestovní kanceláří NeckermannReisen a protože jsem byla s jejich službami nadmíru spokojená, i v tomto článku jsem zmínila aktuální dostupné ceny last minute zájezdů, které nabízejí i na své stránce.

Napsat komentář