Jaké jídelní stoly do omezených prostor?

Jídelna s prostorným stolem pro 6 – 8 osob, k tomu pohodlné jídelní židle – to je přesně ten typ jídelny, o jakém sní asi většina správných hospodyněk. Jídelna, která nabízí dostatečně velký prostor pro komfortní stolování. Možnost mít pokaždé krásné naaranžované jídelní stoly nejen v ty slavnostnější dny, ale i během běžných dnů. Váza a v ní kytička krásných květin, svícny se svíčkami, dekorativní ubrousky, ale i poutavý ubrus dokáží s každým jídelním sezením udělat hotové zázraky.

Co však v případě, pokud máme omezené prostorové možnosti a jídelnu prostě není místo? Většina z nás bydlí ve standardních bytech. Ty věru nenabízejí komfort samostatné či prostorné jídelny. S jídelním stolem a sezením si musíme poradit pouze v rámci možností, jaké máme k dispozici.

jídelní stoly

Je lepší malý stoleček jako žádný

Jídelní stoly i do minimálního prostoru

Bez jídelního stolu to prostě nepůjde. Prostor na stolování je velmi důležitý nejen pro nás, jako majitele bytu.  Musíme myslet i na případné hosty a návštěvy, které si k sobě zveme při různých oslavách. Majitelé garsonek nebo jednopokojových bytů s velmi malou rozlohou by to měli zkusit s jídelním stolem zabudovaným do zdi. V případě potřeby ho jen sklopíte, aby zbytečně nezabíral už i tak minimální prostor. Jako jídelní stůl můžete využívat i barové sezení, které je součástí kuchyňské linky a opticky tak rozděluje kuchyňskou zónu od obývacího.

jídelní stoly

Barový pult je stylový a praktický prvek do malého bytu.

Jídelní stoly do klasických bytů

Klasické 2 až 3-pokojové byty nabízejí o něco více možností pro vytvoření vyhovujícího jídelního sezení alespoň pro 4 osoby. Jídelna může být v rámci kuchyně, nebo má li kuchyň méně metrů čtverečních, tak i v obývacím pokoji. Skvělým řešením jak získat potřebný prostor pro umístění jídelního stolu a židlí jsou tzv. otevřené prostory, které spojují obývacího pokoje a kuchyně do jednoho celku. Jídelní stoly s rozměry 120 x 80 cm, případně i o něco větší roztahovací jídelní stoly si v takovém prostoru určitě najdou své pevné místo.

jídelní stoly

Jídelní stůl u zdi šetří prostor. Když k vám přijdou hosté, můžete jej posunout.

 

Napsat komentář