Doplňky do bytu vytvářejí atmosféru domova

doplňky do bytu

Doplňky do bytu zútulní váš domov

Každé nové obydlí, ať už je to dům nebo byt, potřebuje čas, než se stane naším zabydleným domovem se všemi drobnostmi, které k nám patří a vystihují nás. Právě doplňky a drobnosti vnášejí do našeho příbytku tu pravou atmosféru a kouzlo domova. A může jít o textilie, umělecké předměty nebo různé předměty denní potřeby.

Doplňky do bytu, jako jsou koberce, záclony, polštářky a jiné textilie, tvarově a barevně dotvářejí charakter té které místnosti. Už ze samotného názvu „doplňky“ je zřejmé, že jejich hlavním úkolem je dotvořit interiér. Proto je důležité vybrat je v souladu se zařízením a

s celkovým stylem, provedením a barevným laděním místnosti.

Doplňky do bytu – umění v interiéru

Doplňky do bytu v podobě uměleckých předmětů, jako jsou svícny, hodiny, vázy nebo obrazy, mohou být prvky moderního umění nebo naopak, může jít o starožitnosti, které mají historickou hodnotu. Velmi důležité je jejich umístění v interiéru. U obrazů, například, bývá velkou chybou umístit je na zdi příliš vysoko nebo příliš nízko, nejideálnější je umístit je ve výšce očí. Pokud umisťujete na zeď více obrazů, musíte je vybírat opravdu s citem, aby vzájemně ladily. A nezapomeňte na správný výběr rámu.

doplňky do bytu

Přírodní materiál dodává vašemu interiéru teplo

Výběr materiálu a barev hraje také důležitou roli

Když vybíráte doplňky do bytu, důležitým kritériem je jsou i materiál a barvy. Přírodní materiály, jako jsou dřevo, proutí nebo kukuřičné šustí, interiér zútulňují a dodávají mu teplo. Naopak kovové předměty (např. z bronzu, mosazi, hliníku, nerezavějící oceli, stříbra) působí víc decentně a chladně. Podobně je to i s barvami. Jsou barvy, které působí tlumeně, decentně a uklidňujícím dojmem (např. modrá, šedá, hnědá) nebo naopak barvy, které působí živě a energický (např. žlutá, červená, oranžová). Vliv barvy samozřejmě ovlivňuje i existující okolí. Je proto jen na vás, jak se rozhodnete, jestli pro míň intenzivní tón v tónu nebo naopak pro nápadnější barevný kontrast.

Napsat komentář