Boty pro slavnostní příležitosti

boty

Kdo řekl, že svatební boty musí být bílé?

Boty si vybíráme podle jejich typu, podle toho, k jaké příležitosti je potřebujeme. Vycházková obuv je určená ke každodennímu běžnému nošení, sportovní na sport, společenská na mimořádné společenské události, jako jsou svatby, plesy, promoce nebo maturitní ples. Správný výběr společenské obuvi podléhá určitým kritériím, nebo spíše radám a pravidlům, které je vhodné dodržet.

Jednou z nich je doporučení koupit si společenské boty až po výběru šatů, abyste je s nimi mohli sladit stylově i barevně. Pokud však narazíte na černé lodičky, které vám padnou do oka, jejich nákupem nic nezkazíte, můžete si je klidně koupit ještě před tím, než si vyberete šaty.

V případě svatební obuvi však doporučujeme pravidlo „prvních šatů“ dodržet. I sebebělejší krásné svatební střevíčky nemusí ladit se svatebními šaty. Zde je potřeba doladit boty do nejjemnějšího detailu, vždyť svatební šaty mohou mít odstín krémový, ivory nebo champagne. Nezapomínejte ani na pravidlo, že výraznější zdobené svatební šaty potřebují jednodušší boty a naopak, k jednodušším šatům můžeme zvolit krásně zdobené lodičky.

Jsou boty s otevřenou špičkou tabu?

boty

Pokud zvolíte sandálky, zapomeňte na punčochy.

Podle společenských pravidel by měli mít společenské boty uzavřenou špičku a elegantní profil. Dámy však často volí i sandálky nebo obuv s otevřenou špičkou. Pokud se vdáváte nebo je před vámi jiná společenská událost v horkých letních měsících, anebo jste si jen koupila krásné elegantní sandálky, které chcete mermomocí ukázat světu, pravidla asi půjdou stranou. Ale nic tak vážného se neděje. Je to přece váš den a vaše volba. Jen nezapomeňte na jedno pravidlo – do lodiček s otevřenou špičkou jen naboso nebo s v punčocháčích s otevřenou špičkou, u sandálků na punčochy úplně zapomeňte. A bez dokonalé pedikúry ani na krok!

Boty a doplňky…

Celkový vzhled doplňují kromě bot i doplňky, jako např. kabelka (vhodná je elegantní listová kabelka laděná k barvě šatů) anebo šperky, které můžete sladit k šatům nebo právě naopak, vybrat je v jejich kontrastu (např. jednoduché šaty doplňte zajímavým a výrazným šperkem).

Napsat komentář