Obklad do koupelny určuje celkový dojem z koupelny

obklady

Jaké obklady se hodí do koupelny?

Při budování nebo rekonstrukci koupelny je jednou z důležitých věcí výběr obkladů a dlažby.

Na současném trhu najdete opravdu velmi bohatou a pestrou nabídku obkladů různých tvarů, velikostí a barev. Důležité je správně se rozhodnou a vybrat si do koupelny takový obklad, který bude kvalitní, pevný, odolný, moderní a zároveň i cenově dostupný, aby nezruinoval vaši peněženku.

Keramický obklad do koupelny – matný nebo lesklý?

K oblíbeným materiálům do koupelny stále patří klasický keramický obklad. Keramický obklad se vypaluje v pecích při vysokých teplotách a nejčastěji se vyrábí z červené hlíny anebo křemičitého kompozitu. Na dnešním trhu se vykytuje ve dvojím vyhotovení – s lesklou a matnou povrchovou úpravou. Při rozhodování, jaký obklad si pořídit, je třeba vzít v úvahu i náročnost na údržbu. Matný obklad se zdá být méně atraktivním, ale jeho údržba je mnohem méně náročná. Naopak lesklý obklad působí elegantněji, ale je na něm vidět každá kapka vody, každá skvrna. Je potřeba, pokud ho chcete udržet čistý a pěkný, ho častěji čistit a leštit.

Jakou barvu koupelny si vybrat?

Výběr barevného odstínu, velikosti obkladu i tvar obkladu je záležitostí vkusu. Mnoho lidí preferuje spíše elegantní zemité odstíny, jako jsou např. kombinace různých odstínů hnědé s jemnou krémovou nebo béžovou barvou. Pestřejší obklady naopak dokážou koupelnu příjemně oživit (např. žlutá, oranžová nebo červená jsou teplé a aktivní barvy, které prostor doslova prohřejí a rozzáří). Světlejší modré a zelené odstíny působí zase uklidňujícím dojmem. Velmi moderní jsou i drobné mozaiky nebo obklady s květinovým motivem (spojení jednotlivých částí obkladu vytvoří krásný květinový motiv, např. tulipány nebo orchideje).

obklady

Obklady do koupelny v příjemných odstínech

Příroda v koupelně?

Na dnešním trhu lze sehnat i obklady z přírodních kamenů, jakou jsou např. mramor, žula nebo travertin, vše ve standardních rozměrech. Obklad do koupelny z přírodního kamene nebo dřeva dokáže vytvořit z vaší koupelny opravdu jedinečný a luxusní prostor, musíte však počítat s větší investicí.

Při nákupu obkladů si určitě všímejte označení o jeho jakosti a tvrdosti, které by mělo být uvedené na obalu.

Napsat komentář