Bílá košile od boloňských špaget u oběda a mám jít na zkoušku, co teď?

Je klasický všední den. Všichni někam spěchají, jsou nervózní a je kolem vás rušno. Ať jsme vůči tomu odolní jak chceme, často nás to samotné pohltí a začneme také zmatkovat. A co teprve když vás v průběhu dne čeká něco důležitého. Jako třeba jednání, pohovor nebo zkouška. Na tuto příležitost se ráno slušně oblečete, nafintíte, navoníte a vyrážíte do světa dění. Když už od rána celé dopoledne něco řešíte, máte ještě nějaké povinnosti tak v tuto chvíli se nejvíce těšíte na ten světlý okamžik dne, kdy vypnete u oběda a psychicky se připravíte na druhou půlku dne. Ona chvíle nastala, vychutnáváte si své oblíbené boloňské špagety, když v tom se stane ta nejhorší noční můra. Červená mastná omáčka vám ukápla a vaše bílá košile, kterou jste si pracně žehlil a připravoval je nyní špinavá a to hodně viditelně.

bílá košile

Bílá košile se může kdykoliv zašpinit.

Bílá košile – nepůjde flek nějak zamaskovat?

Během minuty vám proběhlo hlavou stovka otázek a řešení. Proklínáte se za svoji neopatrnost a přitom se snažíte zbrkle ubrouskem omáčku setřít. Bílá košile je bohužel tak čistá a zářivá, že šmouha jde na ní vidět na míle daleko. Řešení je velmi individuální a záleží na situaci. Důležité je flek více nerozmazávat, jen setřít opatrně nános omáčky, popřípadě ubrousek jen přiložit, aby tekutinu nasál. Pokud je flek malý a ne tak vpitý, můžete zkusit na záchodě vlažnou vodou a ubrouskem bílou košili očistit, ale dávejte velký pozor ať nepoužijete barevný zelený ubrousek, ten totiž často barví a měli byste na košili barevnou omalovánku.

bílá košile

Bílá košile.

Čistírna?

Co takhle čistírna. Zkouška je za hodinu a půl, pohybujete se ve městě a za příplatek vám košili očistí rychle. Bohužel, ale nemáte nic na převlečení, což je další problém. Nejspíš by ho vyřešilo basic triko, které byste si mohli koupit. Pokud máte u sebe dost peněz a nevadí vám nová investice. Můžete najít nejbližší obchod s pánskou módou a koupit novou. Zaručeně se najde bílá košile, která vám padne stejně dobře jako ta poničená. Můžete se také otočit doma pro košili novou nebo se pokusit flek zamaskovat, třeba by pod oblekem nešel vidět. Zavolat kamarádovi, zda by vám nepomohl. Důležité ale je, se problému nejdříve vyvarovat. Kdybychom nebyli zbrklí a řešili věci s klidem, zůstane bílá košile čistá a vy si ulehčíte od zbytečných problémů a stresů.

Napsat komentář