Ovoce sušené mrazem – denní dávka vitamínů!

V posledních letech značně vzrostl zájem o zdravé a kvalitní potraviny a zejména o zeleninu a ovoce sušené mrazem. Nezdravé buchty a smažené koblihy pomalu začínají vytlačovat zdravější čerstvé potraviny s malým obsahem jednoduchých cukrů nebo sacharidů a potraviny s nízkých glykemickým indexem a s nízkým obsahem lepku. Začíná se klást důraz na původ a složení potravin. Náš jídelníček díky tomu začíná být pestřejší a vyváženější. Jídelníček tak obsahuje čerstvé ovoce, zeleninu a celozrnné pečivo. Díky tomu je strava vyváženější.

Ovoce sušené mrazem má vynikajíci chuť.

Ovoce sušené mrazem je praktická a zdravá svačinka

Velké oblibě se dostává čerstvým produktům zejména ovoci a zelenině. Naproti tomu zůstává v popředí pro svou delší trvanlivost na špici zájmu kvašené nebo sušené ovoce a zelenina. Sušené ovoce může být sušené teplem nebo mrazem. Asi každý máme představu co je ovoce sušené teplem, ale co představuje ovoce sušené mrazem? Jde o čerstvé ovoce vysušené procesem lyofilizace. Lyofilizace je proces sušení ovoce pomocí mrazu a výsledný produkt je téměř stejný s původní surovinou. Ovoce si zachovává stejnou barvu, vůni, chuť, vitamíny a minerály jako syrové ovoce. Díky procesu sušení si ovoce sušené mrazem zachovává vynikající chuť.

Ovoce sušené mrazem je výborné do jogurtu.

Zelenina sušená mrazem doplní váš jídelníček

Nejen ovoce se dá sušit procesem lyofilizace, tedy hlubokým zmrazením. Sušit se dá také čerstvá zelenina, kterou pak můžeme použít například do salátů, do polévek, pod maso nebo jen tak, jako zdravou svačinku bez cukrů. Naproti tomu ovoce sušené mrazem má široké využití v kuchyni, při přípravě pečených nebo nepečených pokrmů. Ovoce můžete přidávat do müsli, ovesných nebo jáhlových kaší, jogurtů, sorbetů, a smoothies. Konzumuje se přímo jako křupavá svačinka na cesty, na výlet, do školy nebo do práce. Myslete na své zdraví a zdraví svých blízkých a zkuste ovoce sušené mrazem. Tuto zdravou svačinku si zamilujete.

Napsat komentář