Tvorba web stránek svépomocí

V tomto článku nabízím stručný popis v několika krocích, jak má probíhat tvorba web stránek svépomocí, tedy bez pomoci web designéra.

Minimálně pokročilé znalosti PC jsou nutností

Tvorba web stránek si jistě vyžaduje pokročilé znalosti práce s PC. Pokud jste začátečník, budete potřebovat nějaké to školení, anebo budete muset požádat o pomoc web designéra.

Téma

Potřeba vytvořit svoje webové stránky vznikne tehdy, pokud se chcete nějakým způsobem zviditelnit, ať už jde o váš byznys nebo blog. V prvé řadě se rozhodněte pro téma, které by měla vaše nová webová stránka mít. Existuje mnoho témat, která jsou přístupná na internetu zadarmo nebo za nějaký poplatek.

Tvorba web stránek si vyžaduje mít smysl pro barvy

Najděte si pro svou webovou stránku správné barevné schéma. Zkuste použít barvy, které hned upoutají, ale zároveň takové, které nebudou příliš rušivé. Barvy webové stránky by také měli nějakým způsobem reflektovat na to, co na web stránce nabízíte – zboží (boty, šaty, kancelářské potřeby), služby, informace…

Softwary

Tvorba web stránek je jednodušší, pokud použijete různé pomocné softwary a návody. Použijte nějaký z grafických softwarů, který vám ulehčí rozložení stránky. Můžete si jednotlivé widgety přesouvat, zvětšovat, zmenšovat, přidávat a odebírat, dokud nebudete mít přesně to, co na stránce chcete a potřebujete mít. Takto si navrhněte hlavní stránku i ostatní podstránky. Pro layout, tedy rozvrhnutí stránky, nepoužívejte klasické tabulkové programy. Je to zastaralá technologie a může vám dát zkreslující výsledek.

Z možností, které najdete na internetu, si vyberte druh navigačního panelu, který chcete na webové stránce použít. Ujistěte se, že má všechny užitečné nástroje, jako je „domů“, „komentáře“, „kontakt“ a další. Celý design by měl tvořit jeden celek, web stránka by měla být přehledná a čistá.

Poslední úpravy

Vytvořte si stránku v HTML verzi. Při návrhu vaší URL myslete na název, který je zapamatovatelný, lákavý, nebo hravý a vtipný, krátký, ale kreativní.

Jako další krok při tvorbě webových stránek si vytvořte styl stránky v CSS.

Vytvořte duplicitní HTML pro podstránky a přidejte na ně obsah a obrázky. Unikátní obsah je na každé stránce velmi důležitý, tedy žádné zkopírované texty. Dejte si také pozor na příliš odborné články, které mohou být pro čtenáře natolik komplikované, že nakonec z vaší stránky raději odejdou. 

A na konec

Pokud jste zvládli tvorbu svojí první web stránky sami, všechny další už pro vás budou hračka. Vždy se však můžete víc zdokonalovat. A různá školení a kurzy z vás udělají odborníky na tvorbu webových stránek.

tvorba web stránek

Tvorba web stránek – zvládnete ji i sami!

Napsat komentář