Proč si z nabídky vybrat právě letenky do New Yorku?

Letenky do New Yorku

Letenky do New Yorku můžete využít i návštěvu slavné Madison Squere Garden

New York, díky jeho tvaru přezdívaný i Big Apple, je jedním ze světových center obchodu a financí. Toto město se rovněž stalo střediskem mezinárodních vztahů a diplomacie. I díky tomu zde mají sídlo mnohé mezinárodní organizace, jako například OSN. Kromě toho je New York i úžasným turistickým městem s mnoha skvělými památkami a místy, díky kterým se letenky do New Yorku stali velmi oblíbeným artiklem na turistickém trhu.

Historie města New York

V časech, kdy se první Evropané vyloďovali v oblasti dnešního New Yorku, byla tato oblast obývaná indiánským kmenem Lenape. Za počátek města New York se dá považovat rok 1614, kdy zde Holanďané založili osadu, kterou pojmenovali New Amsterdam. Tato oblast sloužila pro obchodování s kožešinami. Později k této osadě přikoupili oblast dnešního Manhattanu. Poloostrov je stál 60 guldenů. V roce 1644 město dobyli Angličané a přejmenovali ho na New York. Během americké války za nezávislost se na území města New York odehrálo mnoho bitev, které jsou souhrnně nazývány jako Newyorská kampaň. V roce 1789 se v městě sešel kongres, který vyjmenoval prvního prezidenta USA George Washingtona v budově na Wall Street a už o rok později se stal New York největším městem Spojených států, když předstihl Philadelphii.

…současnost

letenky do New Yorku

Socha Svobody je symbolem New Yorku

Momentálně New York tvoří 5 městských částí, kterými jsou The Bronx, Brooklyn, Manhattan, Queens a Staten Island. Každá z těchto částí nabízí množství zajímavých míst, na které byste potřebovali minimálně 2 letenky do New Yorku. Pokud navštívíte New York, určitě si nesmíte nechat ujít Empire State Building, která se řadí mezi nejvyšší budovy světa. Dalším zajímavým a známým místem je Central Park, který zase patří k nejnavštěvovanějším parkům v USA. Další krásné místo je Times Square nebo Socha svobody, která je asi nejvyhledávanějším místem v New Yorku. V případě, že se řadíte ke sportovním fanouškům, navštivte sportovní stánek místního hokejového klubu New York Rangers nebo New York Islanders. Mezi další populární sporty v New Yorku patří rovněž baseball, basketbal nebo americký fotbal. Hlavně baseballový klub Yankees je tradiční značkou tohoto sportu.

Máte zájem o letenky do New Yorku?

Za velmi dobrou cenu si můžete letenky do New Yorku zaobstarat z pohodlí domova. Věřím, že po návštěvě tohoto krásného města, většina z vás ani zpáteční letenku nepoužije.

Napsat komentář