Jak správně vybrat velikost podprsenky?

Podprsenka je hlavní součástí dámského oblečení a slouží zejména k podpoře, držení, zahalení a vymodelování poprsí. Která žena by nechtěla mít skvěle padnoucí podprsenku, která bude vypadat skvěle a navíc bude pohodlná a komfortní na celodenní nošení? Bohužel až osmdesát procent žen nosí nesprávnou velikost podprsenky, ať už si vyberou špatnou velikost košíčku, nebo špatně zvolí obvod pod prsy. V neposlední řadě je třeba dbát na výběr kvalitního materiálu, padnoucí střih a správnou šířku ramínek. Jak tedy vybrat správnou velikost pro podprsenku?

podprsenky

Velikost podprsenky je důležitá.

Velikosti podprsenky

Při správném určení velikosti podprsenky je nutné si poměřit základní dvě míry měkkým krejčovským metrem. Získáme dva rozměry, obvod přes prsa a obvod pod prsy. Obvod přes prsa měříme přes nejobjemnější část prsou, metr by měl býti spíše na volno. V případě objemnějšího nebo povislého poprsí můžeme měřit obvod v měkké tenké podprsence. Obvod pod prsy se měří přímo pod prsy přímo na tělo a při výdechu. Získáte tak dva různé rozměry. Obecně se doporučuje z obvodu naměřeného pod prsy odečíst 5 až 10 cm k určení obvodu podprsenky. Následně dle druhé míry obvodu přes prsa určíme velikost košíčku.

podprsenky

Střih podprsenky musí být komfortní.

Střih podprsenky je neméně důležitý

Neméně pomíjeným faktorem při výběru podprsenky je její střih. Pro ženy s větším poprsím se doporučují vyztužené podprsenky s většími košíčky, nebo balkonetový střih, který prsa podrží. Doporučují se také širší ramínka, která se tak nezařezávají do pokožky, jako ramínka tenká. Doplňkem ke střihu mohou být kostice vespod košíčku nebo bokové kostice pro ještě větší komfort a pevnost. Ženy s menším poprsím naopak upřednostňují střih push-up, který opticky prsa vyzvedne. Některé podprsenky mají v sobě zapošité gelové vycpávky, které umocní plnější dekolt a dodají sebevědomí. Díky správně zvolenému střihu a správně zvolené velikosti vám podprsenka dodá potřebné sebevědomí při každé situaci. Přejeme vám šťastný výběr!

Napsat komentář