Jak si vybrat zahradní nábytek?

zahradní nábytek

Jak si vybrat skutečně kvalitní zahradní nábytek, který vám vydrží několik let?

Výběr nábytku není nikdy lehká úloha. Zahradní nábytek musí za prvé vyhovovat vašim požadavkům a za druhé musí být praktický, vypadat podle vašeho gusta, musí být praktický a nesmí zabírat příliš mnoho místa. Stejně tak musí ladit i k dalším designovým prvkům vašeho domu. Jsou to stejné požadavky, které zohledňujete při výběru nábytku do vašeho bytu a domu. Avšak při výběru zahradního nábytku musíte dbát ještě na jednu velmi podstatnou věc a tou je odolnost. Je totiž velice důležité, z jakého materiálu je nábytek vyrobený, aby odolal počasí a povětrnostním podmínkám.

Odolný materiál do každého počasí

Jak již bylo řečeno, jednou z důležitých vlastností zahradního nábytku by měla být odolnost vůči počasí a povětrnostním podmínkám. Proto je důležité, z jakého materiálu bude zhotoven. Kromě počasí musíte přihlížet i na chemické látky, které v zahradě používáte. Materiál nesmí být náchylný k poškození při kontaktu s nějakou z těchto látek.

V minulosti bylo synonymem k zahradnímu nábytku spojení „plastový nábytek“. Plastový zahradní nábytek však prošel velkým vývojem a i v tomto stylu najdete pěkné designové nápady, které jsou díky plastovému materiálu velmi odolné.

V dnešní době se však stále větší oblibě začíná těšit dřevěný nábytek. Takový zahradní nábytek je velmi krásný, akorát oproti plastovému nábytku si vyžaduje důkladnější péči. Jelikož dřevo je přírodní materiál, už při výrobě ošetřován a opracováván nejrůznějšími metodami, které si i po koupi vyžadují vaši péči. V případě, že péči nábytku nevěnujete, může nábytek ztratit svůj lesk, případně může dojít k jeho poškození, které vám znemožní jeho další používání. Nejvhodnější volbou, jak z hlediska nenáročné péče, tak z hlediska jeho životnosti a odolnosti, je ratanový nábytek.

Umístění

Z hlediska místa musíte zvažovat, kolik místa chcete vyhradit na rozložení nábytku a kolik místa ponechat zahradě. Předpokladem pro dobré umístění nábytku je rovná travnatá nebo umělá plocha. Umělou plochu můžete docílit, buď nalitím betonu, nebo položením kamenných břidlic do dlažby.

zahradní nábytek

Při výběru zahradního nábytku se řiďte hlavně vlastním vkusem

Zahradní nábytek přizpůsobujte svému vkusu i prostoru

Design je otázka osobního vkusu. Na trhu najdete množství zahradních setů těch nejrůznějších barev a materiálů. Zahradní nábytek byste však měli sladit s prostorem. Pokud máte menší zahradu, měli byste dát přednost spíše jemnému dřevo-kovovému nábytku s jednodušší konstrukcí. Naopak masivní ratanový nábytek byste měli zvolit v případě velké zahrady s dostatkem prostoru.

Prvek designu by však neměl předčit komfort. Zahradní nábytek přeci v první řadě kupujete do zóny oddychu a relaxu. Proto by měl být ergonomického tvaru s pohodlnými polštářky nebo sedacími matracemi.

Napsat komentář