Jak můžu ve svém bytu použít regály?

regále

Regály v na vyplnění prázdného prostoru

Regály jsou skvělým kusem nábytku, který můžete využít kdekoliv v bytě či domu. Jejich největší výhodou je variabilita, kterou nabízí už výrobci. Regály najdete na trhu v různých rozloženích.

Standardní regály jsou rozloženy do čtverce s vnitřním dělením 2×2 nebo 3×3. Často se využívají i výškové regály, které mají většinou buňky v jednom nebo dvou sloupcích. Podívejte se například zde.

Nejčastějším materiálem pro výrobu regálů, je dřevo nebo dřevotříska, která se později natírá nebo lakuje. Pokud se vám však žádný z velkého výběru regálu nelíbí a jste zastáncem filozofie „udělej si sám“, můžete si pořídit regál v neupraveném designu a následně si ho upravíte podle vašich představ. Poslední dobou se stále více oblíbeným stává bílý nebo černý nábytek s kovovými doplňky, který působí opravdu elegantně a luxusně.

Jak umístit regály do bytu?

regále

Regály na využití místa v malém prostoru

Umístění a použití regálů záleží čistě na vás. Regály se obvykle používají na vyplnění místa v pokoji, například pokud nemáte v pokoji vestavěné skříně, nebo pokud nábytek máte složený v mnoha komponentů. Přesně v takových případech je vhodné na volné místo v pokoji postavit regál, který bude sloužit jako odkládací prostor na nejrůznější předměty, které není kam jinam doma umístit.

Pokud nechcete, aby byly věci v regálu položeny jenom tak, můžete využít plastové nebo papírové boxy, do kterých věci uložíte a které můžete sladit s barvami regálu. Záleží tedy pouze na vás a vaší fantazii a představě, jak si regál zařídíte.

 

 

Regály pro kreativní jedince

regále

…Pro ty kreativnější

Tento kus nábytku je vhodný i na vystavění celé obývací stěny. Regály nejsou finančně velmi nákladné, proto si budete moct dovolit koupit tolik dílů, kolik budete potřebovat. Ty potom sestavíte podle svých představ. Záleží na vašem vkusu a fantazii, proto se nemusíte bát experimentovat a regály uspořádat netradičně, například položením vertikálního kusu horizontální, postavením čtvercového bloku na hranu a podobně.

Jak již bylo v tomto článku několikrát zmíněno, vše záleží na vašem vkusu a na vaší fantazii a té se meze nekladou. Tudíž se toho nebojte a tvořte a vymýšlejte. Konečný výsledek bude určitě stát za to.

Napsat komentář