Aromalampy jako řešení pro bolest hlavy v těhotenství

bolest hlavy

Bolest hlavy v těhotenství, zejména na začátku, je u žen více než jen častá.

Hlavně v prvních týdnech těhotenství, kdy se teprve začínají projevovat jeho první příznaky, bývá bolest velmi častým problémem mnohých těhotných žen. V tomto období se v těle ženy mění hladina hormonů a s tímto je přímo spojený i problém bolesti hlavy. Většina žen řeší bolesti hlavy léky, které mají za úkol utišit bolesti, kávou a studenými nebo teplými obklady hlavy. Toto jsou nejznámější způsoby řešení, ale ne nejzdravější. Nejšetrnějším řešením bolestí je aromaterapie, kterou však velké množství žen nepozná. Jak vám mohou právě aromalampy a s nimi spojená aromaterapie pomoct při překonávání ukrutné bolesti hlavy? O tom se dočtete v následujícím článku.

Aromaterapie jako řešení na bolest hlavy

Aromaterapie je jednou z mnoha metod léčení patřících do skupiny přírodních nebo alternativních metod medicíny. Touto formou léčby se kromě jiného velmi často léčí už zmíněná bolest hlavy a je jedno, jestli se jedná o bolesti hlavy spojené s těhotenstvím nebo o normální bolesti hlavy.

Základem aromaterapie je aromalampa a esenciální oleje s výtažky z různých rostlin. Tento způsob léčby je známý už od časů našich prababiček a jak již bylo výše zmíněno, dá se využít při léčbě mnoha chorob. Co se však od dob našich prababiček změnilo, je to, že dnes se aromalampy nevyužívají už jenom jako léčebné pomůcky, ale jsou hojně využívány při různých masážích, koupelích, relaxacích a podobně.

Aromalampy a esenciální oleje

Aromalampy se většinou skládají ze dvou částí. Těmito součástmi jsou výklenek, do kterého se vloží hořící svíčka, a miska, která je umístěna přímo nad hořící svíčkou a do které se namíchá směs vody a několika kapek esenciálního oleje. Výběr esenciálních olejů na trhu je dost široký, ale pokud chcete, aby aromaterapie opravdu fungovala, měli byste si dát pozor na to, abyste vybrali olej, který je založený na přírodní bázi.

bolest hlavy

Co vám pomůže, když vás trápí bolest hlavy?

Co ano a co ne?

Na bolest hlavy vám mohou pomoct esenciální oleje s výtažky z levandule nebo mateřídoušky. Mnohdy se mezi těmito oleji objevují i oleje s výtažky z bazalky. Ale bazalka se v těhotenství příliš nedoporučuje, takže takové oleje, byste neměly v těhotenství používat. Aromalampy vám mohou pomoci i při jiných těžkostech spojených s těhotenstvím. Patří sem například stres, stavy úzkosti nebo problémy se spánkem. Pokud chcete vědět i o jiných „receptech“ na bolest hlavy, zkuste navštívit stránky MODRÝ KONÍK – portál pro všechny (budoucí) maminky.

Napsat komentář