5 důvodů, proč mít doma patrové postele

Vyhotovují se v různých stylech

Patrové postele

Patrovými postelemi ušetříte místo

Patrové postele prošly dlouhou cestu, co se týká stylu a designu. Tyto postele se převážně vyrábějí pro děti, ale lze je využít i dospělými. Neocenitelné je to, že dovolují při zařizování pokoje použít fantazii a kreativitu. Nemusí se totiž jednat jen o klasické patrové postele, která jsou ze samostatné kovové nebo dřevěné konstrukce.  Dnes již na trhu existuje spousta jiných variant – vestavěné patrové postele, sklápěcí postele, postel sestavená tak, že spodní část je součástí rozkládací sedačky a takto vniklý prostor slouží i jako posezení nebo místo s PC. Patrové postele jsou většinou vyrobené pro dva – jedno + jedno lůžko, rovněž však lze koupit postel pro tři, kdy nahoře je lůžko jedno a spodní část je dvoulůžková. Tato varianta je vynikající v případě, kdy není moc místa v pokoji. Nezabírá totiž mnoho místo a přitom poskytuje dostatečný prostor na spaní, například když k vašim dětem přijdou na návštěvu kamarádi a chtějí zůstat na noc.

Pomáhají vám co nejlépe využít váš prostor

Extra prostor je zřejmě to nejvýhodnější, co vám patrové postele přinášejí. Hlavně v dětských pokojích je to neocenitelná výhoda – děti mohou celý den využívat celého prostoru pokoje na hraní a jiné aktivity.

Koupí patrových postelí můžete ušetřit peníze

Když máte malé děti, myslete na to, že skutečně nejlevnější variantou je koupit patrovou postel místo dvou samostatných. Když budete mít vestavěné postele na míru, můžete je časem, až děti vyrostou, přestavět na vestavěnou skříň. Některé patrové postele se rovněž dají časem předělat na „pracovní koutek“ dole – místo s pracovním stolem a židlí – a nahoře třeba na postel pro návštěvy. Ať tak či onak – ušetříte peníze nejen při koupi patrových postelí, ale rovněž i do budoucnosti.

Vytváří silné pouto mezi sourozenci

Patrové postele

Patrové postele součástí designu dětského pokoje

Patrové postele mohou vytvořit silné pouto mezi sourozenci. I když máte v domě dost prostoru na dvě samostatné postele nebo dokonce na dva dětské pokoje, zkuste zvážit možnost koupě patrových postelí. I když se to zdá nepravděpodobné, ve většině případů bylo potvrzeno, že sourozenci, kteří měli v dětství společný pokoj anebo patrovou postel, k sobě mají v následujících letech i v dospělosti velmi blízko.

Patrové postele jsou velmi praktické

Kromě už výše popsaných výhod, které patrové postele poskytují, je tu ještě jedna, pro rodiče neocenitelná výhoda – praktičnost z každého hlediska. Už se vám určitě stalo, že jste chtěli nebo potřebovali přespat u svého dítěte – proto, že bylo nemocné anebo třeba jen proto, že jste chtěli nebo potřebovali být v jeho blízkosti. V těchto situacích se to většinou řeší tím, že si rodič lehne na deku nebo matraci na zem vedle postele. Jenže ráno se probouzí nevyspalý, rozlámaný, unavený. Patrová postel v tomto případě poskytuje to místo navíc, které umožní být v blízkosti dítěte a přitom strávit pohodlnou noc.

Napsat komentář